Trwa ładowanie...
d3drg0b

Czy aktorka filmu ''Smoleńsk'' dostanie Złotego Orła?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy aktorka filmu ''Smoleńsk'' dostanie Złotego Orła?
(Czeslaw Czaplinski/FOTONOVA/EastNews)
d3drg0b

Nie milkną echa po gali wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2016 (czytaj więcej tutaj), tymczasem w mediach pojawiła się rzekoma zapowiedź przyszłorocznej zwyciężczyni, którą miał wytypować kuzyn Jarosława Kaczyńskiego. Dlaczego Beata Fido miałaby dostać prestiżową nagrodę za występ w „Smoleńsku”?

W ostatnich tygodniach wiele się mówiło na temat zmian zachodzących w mediach publicznych pod kierownictwem Jacka Kurskiego, byłego polityka PiS. Michał Krzymowski z „Newsweeka” zwrócił uwagę na to, że chociaż Kurski jest twarzą kontrowersyjnych przemian, to należy również pamiętać o wpływie Jana Marii Tomaszewskiego, kuzyna Jarosława Kaczyńskiego, który pełni rolę redaktora prowadzącego w Redakcji Audycji Rozrywkowych i Oprawy w TVP1 i jest doradcą zarządu TVP.

d3drg0b

- Kurski i Tomaszewski żyją w symbiozie. Gdy pozycja Jacka słabnie, Janek jedzie na Żoliborz z misją udobruchania Jarka. W zamian Jacek daje kuzynowi zarobić na stanowisku doradcy i pozwala mu harcować w dziedzinie, w której są największe pieniądze –mówił anonimowy polityk PiS w tekście Krzymowskiego.

(na zdjęciu: Jan Maria Tomaszewski i Jarosław Kaczyński/fot. Eastnews)

Autor zwrócił również uwagę na prywatne powiązania Jana Marii Tomaszewskiego z Beatą Fido, aktorką grającą w „Smoleńsku” Antoniego Krauze.

d3drg0b

- Wśród ludzi z Woronicza krąży opowieść o tym, jak na spotkaniu poświęconym niedawnej gali wręczenia nagród aktorskich Orly 2016 Tomaszewski rzucił: — Przyszłoroczną galę mamy już z głowy. Wiadomo, kto dostanie główną nagrodę. Moja Beatka! - czytamy w „Newsweeku”.

We wtorek dowiedzieliśmy się, że „Smoleńsk” nie trafi do kin zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, czyli 15 kwietnia. - Ze względu na dobro filmu Antoniego Krauze pt. *„Smoleńsk” zmuszeni jesteśmy przesunąć datę jego premiery. Z uwagi na trudności przy realizacji filmu i stopień technologicznego skomplikowania, dodatkowy czas jest niezbędny, by przedstawić widzom w pełni ukończone dzieło* - poinformował w oficjalnym oświadczeniu Maciej Pawlicki, producent filmu (czytaj więcej tutaj).

(na zdjęciu: Beata Fido/mat. dystrybutora)

Beata Fido w filmie „Smoleńsk” wcieliła się w postać dziennikarki Niny. Rolę prezydenta Lecha Kaczyńskiego gra Lech Łotocki, a Marii Kaczyńskiej - Ewa Dałkowska. Odtwórczynią roli Ewy Błasik, wdowy po dowódcy Sił Powietrznych RP gen. Andrzeju Błasiku, jest Aldona Struzik. W obsadzie "Smoleńska" są też m.in.: Jerzy Zelnik, Katarzyna Łaniewska, Marek Bukowski, Maria Gładkowska, Dominika Figurska, Anna Samusionek, Redbad Klynstra i Andrzej Mastalerz.

d3drg0b

Podziel się opinią

Share

d3drg0b

d3drg0b