Trwa ładowanie...

Daniel Olbrychski ma 79 lat i codziennie trenuje. Zdradził sekret swojej formy

Daniel Olbrychski od 60 lat gra w polskich i zagranicznych produkcjach i nie ma zamiaru zwalniać. Okazuje się, że mocno pracuje na to, by pozostać w dobrej formie i móc dalej wykonywać swój zawód. Aktor zdradził, co pomaga mu pozostać zdrowym i silnym.

Daniel Olbrychski na premierze serialu "Prosta sprawa"Daniel Olbrychski na premierze serialu "Prosta sprawa"Źródło: AKPA
d2724p5
d2724p5

Daniel Olbrychski to legenda polskiego kina. Od 60 lat pojawia się zarówno na małym, jak i dużym ekranie. Aktorowi zależy na tym, by jak najdłużej pozostać aktywnym, dlatego dba o swoją sprawność fizyczną. Okazuje się, że poświęca dużo czasu na treningi.

W rozmowie z "Super Expressem" żartował na temat swojego stanu zdrowia: - Zdrowie nawet mi dopisuje. Jak to się mówi: trzymam się. W moim wieku jak człowiek się budzi i nic go nie boli, to znaczy, że umarł.

Olbrychski zdradził jednak, że codziennie robi trening: - Każdy dzień zaczynam od setki brzuszków, a potem sala bokserska i rower. Kilka razy w tygodniu w siodle. Kondycję wciąż mam niezłą - zapewnił.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Maryla Rodowicz wspomina romans z Danielem Olbrychskim: "To była wielka miłość i namiętność"

Olbrychski nie musi korzystać z publicznych siłowni. Treningi są dla niego tak ważne, że w domu zaaranżował własną. Wyposażył ją m.in. w rower stacjonarny.

d2724p5

Daniel Olbrychski nie zwalnia tempa

W zawodzie aktora sprawność fizyczna jest niezwykle ważna. Olbrychski na brak propozycji nie może narzekać. Wciąż gra w serialu "Na dobre i na złe". W tym roku pojawił się również w filmie "Powstaniec 1863", a 17 maja zobaczymy go w nowym serialu Canal+ "Prosta sprawa" na podstawie książki Wojciecha Chmielarza.

Daniel Olbrychski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów filmowych i teatralnych. Urodził się w 1945 r. w Łowiczu. Jego kariera aktorska rozpoczęła się w połowie lat 60. XX wieku i szybko zyskał status gwiazdy kina polskiego dzięki swoim rolom w filmach takich jak "Popioły" (1965), "Wszystko na sprzedaż" (1968) czy "Potop" (1974). Grał też w produkcjach zagranicznych. Współpracował z takimi reżyserami, jak Andrzej Wajda, Volker Schlöndorff czy Andrzej Żuławski.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" pochylamy się nad "Mocnym tematem" Netfliksa, załamujemy ręce nad szokującą decyzją Disney+, rzucamy okiem na "Nową konstelację" i jedziemy do Włoch z "Ripleyem". Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2724p5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2724p5

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj