Trwa ładowanie...
dvb9ey7
Aktualności

Dev Patel będzie w końcu matematycznym geniuszem

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dev Patel będzie w końcu matematycznym geniuszem
dvb9ey7

W sierpniu, po ośmiu latach od rozpoczęcia projektu, ruszają zdjęcia do filmu "The Man Who Knew Infinity" Matthew Browna.

Obraz przedstawi historię hinduskiego matematyka Srinivasy Ramanujana, którego sportretuje Dev Patel. Jeremy Irons wcieli się natomiast w angielskiego uczonego, G.H. Hardy'ego, który odkrył talent Ramanujana i sprowadził go na Uniwersytet Cambridge. W obsadzie znalazła się także Devika Bhise, która zagra żonę Ramanujana.

Film wyreżyseruje Matthew Brown. Dzieło powstanie na podstawie biografii "The Man Who Knew Infinity: A Life of the Genius Ramanujan" autorstwa Roberta Kanigela. Scenariusz obrazu napisał Brown.

dvb9ey7

Zdjęcia rozpoczną się 3 sierpnia.

Srinivasa Ramanujan nie miał pełnego wykształcenia matematycznego, był genialnym samoukiem. Jego spuścizna matematyczna to około 4000 wzorów. Jego funkcje modularne, a zwłaszcza tzw. funkcja Ramanujana, są wykorzystywane m.in. w teorii superstrun. Żył w latach 1887-1920.

Dev Patel to 24-letni aktor, który ma już na koncie role w filmach "Slumdog. Milioner z ulicy", "Ostatni Władca Wiatru" oraz "Hotel Marigold", a także serialach "Kumple" i "Newsroom".

dvb9ey7

Podziel się opinią

Share

dvb9ey7

dvb9ey7