Trwa ładowanie...
d3cdikp

''Devil's Knot'': Gwiazda "Dochodzenia" i prawdziwa zbrodnia

Share
''Devil's Knot'': Gwiazda "Dochodzenia" i prawdziwa zbrodnia
d3cdikp

Gwiazda serialu "Dochodzenie" ("The Killing") *Mireille Enos zagra u boku Reese Witherspoon i Colina Firtha w dramacie "Devil's Knot" w reżyserii Atoma Egoyana.*

Obraz powstanie w oparciu o książkę Mary Leveritt opisującą prawdziwe wydarzenia z 1993 roku, kiedy to w Memphis w stanie Arkansas zamordowanych zostało trzech ośmioletnich chłopców. O zbrodnię oskarżono trzech nastolatków, rzekomych wyznawców satanizmu, choć w rzeczywistości brakowało dowodów, a śledczy popełniali błąd za błędem. Nastolatków wtrącono do więzienia na dożywocie, a media porównały proces do polowania na czarownice.

Reese Witherspoon zagra Pam Hobbs, matkę jednej z ofiar, która z początku przekonana jest o winie nastolatków, jednak wkrótce zaczyna wątpić w swoje racje. Colin Firth wcieli się w Rona Laksa, prywatnego detektywa, który zeznawał na korzyść oskarżonych.

d3cdikp

Mireille Enos sportretuje Vicki Hutcheson, matkę jednego z ośmiolatków.

Podstawą dla scenariusza jest publikacja dziennikarki śledczej Mary Leveritt "Devil's Knot: The True Story of the West Memphis Three". Jego autorami są Scott Derrickson i Paul Boardman. Atom Egoyan wprowadził poprawki. Prace na planie rozpoczną się latem 2012 roku. Zdjęcia powstaną w Luizjanie.

Enos za rolę Sarah Linden w serialu "Dochodzenie" otrzymała w tym roku nominację do Złotego Globu. Ostatnio zagrała u boku Josha Brolina, Seana Penna i Ryana Goslinga w kryminale "Gangster Squad".

d3cdikp

Podziel się opinią

Share
d3cdikp
d3cdikp