Trwa ładowanie...
d47d2ks

''Discopolo'': Kot i Ogrodnik królami obciachu [FOTO/WIDEO]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Discopolo'': Kot i Ogrodnik królami obciachu [FOTO/WIDEO]
(Tomasz Kot jako Daniel Polak/fot. AKPA)
d47d2ks

De gustibus non est disputandum - głosi stara łacińska sentencja. O tym, że o gustach się nie dyskutuje, nie trzeba nikogo przekonywać. Ale nie tylko tych modowych, również muzycznych. Wiedzą o tym twórcy pierwszego filmu fabularnego w pełni poświęconego "grzesznej przyjemności" Polaków - muzyce disco polo.

W roli reżysera oraz autora scenariusza zobaczymy Macieja Bochniaka, prywatnie męża *Joanny Kulig,* który ma już na swoim koncie dokument "Miliard szczęśliwych ludzi" poświęcony chińskiej przygodzie polskiego zespołu Bayer Full. W roli scenarzysty debiutuje aktor Mateusz Kościukiewicz.

- W świecie muzyki disco polo z lat 90. ciekawe jest to, że to był gigantyczny wręcz i świetnie prosperujący biznes, o którego istnieniu nie wiedzieliśmy. Przed rozpoczęciem zdjęć do filmu odbyliśmy wiele spotkań z muzykami grającymi disco polo, jeździliśmy na ich koncerty, rozmawialiśmy. Takie musiało być przygotowanie aktorów i całej ekipy do tego filmu. Bardzo mi zależało, żebyśmy wszyscy poznali świat, w którym będziemy się obracać. Film oczywiście nie jest wierną kopią tamtych czasów. Jest to zekranizowana wariacja na temat lat 90. Pewne rzeczy tu pomijamy, a pewne celowo przerysowujemy - powiedział Maciej Bochniak. Reżyser dodał, że jego celem nie było ocenianie tej muzyki ani jej wartościowanie, lecz jedynie pokazanie rzeczywistości tamtych czasów.

d47d2ks

Jest to historia dwóch młodych chłopaków, którzy próbują się wyrwać z małego miasteczka i zrobić karierę w świecie muzyki disco polo. W te postaci wcielili się Piotr Głowacki i Dawid Ogrodnik, który powiedział o swojej postaci: Dzisiaj graliśmy scenę pierwszego koncertu mojego zespołu o nazwie Laser. Gram Tomka, który wychowywany był wyłącznie przez ojca. Pewnego dnia postanowił zrobić coś ze swoim życiem. Wpadł na pomysł, żeby zaryzykować i założyć zespół disco polo. W ten sposób, po różnych perypetiach, udaje się mu odnieść wymarzony sukces.

W pozostałych rolach zobaczymy Joannę Kulig, Mariusza Drężka oraz Tomasza Kota, który przyznał, że marzył o takiej roli: "Gram Daniela Polaka. Jestem producentem muzyki disco polo i trzęsę całym tym muzycznym rynkiem. Wszystko zależy tu ode mnie, również to, z kogo zrobię prawdziwą gwiazdę. Bardzo się cieszyłem wchodząc w ten projekt. Pomyślałem sobie, że jest to świetna okazja, żeby zagrać rolę, o której zawsze marzyłem. Z jednej strony mój bohater to furiat, a z drugiej, prawdziwy wojownik i patriota, który ma swoją wizję Polski tamtych czasów. Tego typu charakteru jeszcze nie miałem okazji zagrać, stąd moja duża radość".

Główną rolę kobiecą w filmie gra Joanna Kulig: "Bardzo spodobał mi się scenariusz i postać mojej bohaterki Anki, która jest divą muzyki disco polo. Przede wszystkim cieszyłam się, że jest to film kostiumowy. Bardzo często się tu przebieram, jest kolorowo, wesoło i energetycznie. Lubię grać takie postaci, gdzie można się trochę zabawić kostiumem, charakteryzacją, pewną konwencją, w którą się wchodzi. Ten film świetnie pokazuje, że w latach 90. było w Polsce trochę tak, że wszyscy marzyli o tym, żeby była u nas druga Ameryka. Z różnym oczywiście efektem" - przyznała aktorka. Drugoplanowe postaci zagrają współczesne gwiazdy muzyki disco polo m.in. Robert Klatt z zespołu Classic oraz Radosław Liszewski, lider zespołu Weekend.

Zdjęcia do filmu kręcone były m.in.* w Łebie, Bydgoszczy i Warszawie.* Premiera filmu planowana jest na początek przyszłego roku.

d47d2ks

ZOBACZ NAJNOWSZE ZDJĘCIA Z PLANU:

(fot. AKPA)

(fot. AKPA)

(fot. AKPA)

(fot. AKPA)

(fot. AKPA)

(fot. AKPA)

d47d2ks

Podziel się opinią

Share
d47d2ks
d47d2ks