Trwa ładowanie...

"Diuna 2" zbiera znakomite oceny. "Jeden z najlepszych filmów SF w historii"

Film "Diuna: Część druga" trafi do polskich kin 29 lutego, tymczasem w sieci pojawiają się pierwsze opinie krytyków po pokazach przedpremierowych. I wszystko wskazuje na to, że jest to film "porywający, pełen akcji, epicki".

"Diuna: Część druga" zadebiutuje 15 marca"Diuna: Część druga" zadebiutuje 15 marcaŹródło: Materiały prasowe
d1pjb0k
d1pjb0k

Pierwsza część "Diuny" Denisa Villeneuve’a, która stanowiła ekranizację mniej więcej połowy kultowej powieści Franka Herberta, trafiła do kin w 2021 r. i zebrała świetne oceny. W serwisie RottenTomatoes ma 83 proc. pozytywnych recenzji od profesjonalnych krytyków i 90 proc. od widzów. Po pierwszych reakcjach na "Diunę: Część drugą" można się spodziewać, że teraz oceny będą jeszcze lepsze.

"’Diuna: Część druga’ to triumf. Jeszcze potężniejszy niż część pierwsza, ale o wiele bardziej intymny – Denisowi Villeneuve’owi udaje się przekształcić bardziej odstraszającą drugą połowę książki w porywającą, pełną akcji epopeję. Opanowanie sekwencji bitewnych na poziomie ‘Dwóch Wież’. Zendaya jest gwiazdą" - napisał Hoai-Tran Bui z serwisu Inverse.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Najbardziej wyczekiwane premiery filmowe 2024 roku

"Diuna: Część druga" - krytycy są zachwyceni

"Przy pierwszej ‘Diunie’ byłem trochę zmieszany. ‘Diuna: Część druga’ jest fenomenalna. Na równi z najlepszymi filmami science-fiction, jakie kiedykolwiek widziałem" - ocenił Mike Ryan z Uproxx.

d1pjb0k

"Ten film robi cholernie dobre wrażenie. Villeneuve tworzy naprawdę wizjonerskie momenty" - pisał Gregory Ellwood z The Playlist, chwaląc też występ Austina Butlera i "bardzo poruszające zakończenie".

W zachwytach rozpływał się też freelancer Rendy Jones. "’Diuna: Część druga’ jest fenomenalna! Bardziej zdumiewająca i epicka niż pierwszy film i odważnie ukazująca gęstość powieści Herberta w jego tematach politycznych i religijnych. Wszystko jest tak misternie wykonane, że prowadzi do jednego z najfajniejszych i porywających momentów kulminacyjnych, jakie kiedykolwiek widziałem".

"Diuna" to ekranizacja powieści Franka Herberta z 1965 r., uznawanej za kamień milowy w historii science fiction. W 1984 r. David Lynch nakręcił kontrowersyjny film na jej motywach, który okazał się finansową klapą. W 2000 i 2003 r. pojawiły się też dwa miniseriale, będące adaptacją książek "Diuna" i "Dzieci Diuny". Denis Villeneuve zaprezentował swoją "Diunę" jesienią 2021 r. na festiwalu w Wenecji. Premiera drugiej części była pierwotnie zaplanowana na październik 2023 r., jednak przez strajki w Hollywood pierwsze pokazy trzeba było przenieść na pierwszy kwartał 2024 r.

d1pjb0k

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o serialach, które "ubito" zdecydowanie za wcześnie oraz wymieniamy te, które powinny pożegnać się z widzami już kilka sezonów temu. Możecie nas słuchać na Spotify, Apple Podcasts, YouTube oraz w AudioteceOpen FM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1pjb0k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pjb0k

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj