Trwa ładowanie...

W jednym pobił już "Avatara". Cały świat czeka na premierę filmu

Miłośnicy produkcji science-fiction z niecierpliwością czekają na drugą część "Diuny", która miała się pojawić w kinach w tym miesiącu. Jednak z powodu strajku aktorów jej premiera została przeniesiona na 15 marca. Wytwórnia Warner Bros. ponownie jednak zmieniła zdanie i przyśpieszyła premierę o dwa tygodnie.

"Diuna" stała się jednym z największych przebojów HBO Max"Diuna" stała się jednym z największych przebojów HBO MaxŹródło: Materiały prasowe
d4doakm
d4doakm

Pierwsza część "Diuny" wyreżyserowana przez Denisa Villeneuve’a pojawiła się w kinach pod koniec 2021 r. Premierze produkcji opartej na powieści Franka Herberta towarzyszyły znakomite recenzje, które zaowocowały 10 nominacjami do Oscara.

Ostatecznie film otrzymał sześć statuetek, głównie w technicznych kategoriach (montaż, dźwięk, zdjęcia, efekty specjalne, scenografia, muzyka). Warto jednak pamiętać, że "Diuna" była także nominowana do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej w głównej kategorii oraz za najlepszy scenariusz adaptowany.

Diuna: Część druga - Oficjalny zwiastun #2 PL

"Diuna: część druga" również miała walczyć o Oscary. Uważano nawet, że ma większe szanse na nominacje i statuetki niż część pierwsza. Jednak przeniesienie premiery na marzec sprawiło, że superprodukcja science-fiction nie będzie mogła wziąć udziału w najbliższej oscarowej rywalizacji. Co gorsze, premiera w marcu generalnie znacznie zmniejsza szanse "Diuny" na prestiżowe nagrody. Większość członków Amerykańskiej Akademii Filmowej głosuje bowiem na produkcje, które miały premierę w ostatnich dwóch miesiącach roku.

Strajk aktorów bardzo więc pokrzyżował plany wytwórni Warner Bros. i reżysera Denisa Villeneuve’a. Ponowna korekta w dacie premiery, przesuniecie jej o dwa tygodnie do przodu, ma na celu wykorzystanie wiosennej przerwy w nauce, by młodzież mogła spokojnie obejrzeć film. Jednak marzec jest zdecydowanie gorszym miesiącem na odniesienie komercyjnego sukcesu w kinach, niż listopad czy grudzień. Wcześniej prognozowano, że "Diuna: część druga" zarobi w kinach około miliarda dolarów.

d4doakm

Warto zwrócić uwagę, że potrzeba osiągnięcia komercyjnego sukcesu ("Diuna 2" kosztowała około 130 mln dolarów) nie wpływa na wizję reżysera filmu, który nie ma zamiaru ułatwiać oglądania "Diuny" przeciętnemu widzowi. Druga część ekranizacji powieści Franka Herberta będzie dłuższa od pierwszej aż o 40 minut! Będzie także dłuższa od "Avatara: Istoty wody", ale już tylko o 3 minuty.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o "Czasie krwawego księżyca" i prawdziwej historii stojącej za filmem Martina Scorsese, sprawdzamy, czy jest się czego bać w "Zagładzie domu Usherów" i czy leniwiec-morderca ze "Slotherhouse" to taki słodziak, na jakiego wygląda. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4doakm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4doakm

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj