Trwa ładowanie...
dyemxn5

"Długa noc" z Johnem Turturro i Rizem Ahmedem w lipcu w HBO w USA i Polsce

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Długa noc" z Johnem Turturro i Rizem Ahmedem w lipcu w HBO w USA i Polsce
dyemxn5

W poniedziałek, 11 lipca o godz. 3.00 w nocy, równocześnie z amerykańską emisją, odbędzie się premiera nowego miniserialu produkcji HBO "Długa noc" ("The Night Of").

Naz (Riz Ahmed), młody amerykański student pakistańskiego pochodzenia, który mieszka ze swoimi rodzicami w dzielnicy Queens w Nowym Jorku, bierze taksówkę ojca, by pojechać na imprezę na Manhattanie. Jednak to, co zapowiadało się na doskonałą noc zamienia się w koszmar, gdy chłopak zostaje aresztowany za morderstwo. Po jego stronie staje adwokat Jack Stone (John Turturro).

Składający się z ośmiu odcinków miniserial HBO "Długa noc" przedstawia kulisy policyjnego śledztwa i procesu sądowego w sprawie zabójstwa. Portretuje też amerykański wymiar sprawiedliwości i brutalny system penitencjarny na przykładzie więzienia Rikers Island. Akcja serialu dzieje się współcześnie w Nowym Jorku.

dyemxn5

- "Długa noc" to dramat, który łączy w sobie wiele różnych gatunków jak kryminał, opowieść policyjna, dramat sądowy i więzienny - mówi twórca serialu Steven Zaillian. - Tworząc historię o tym wszystkim i opowiadając ją szczerze, w naturalny sposób przedstawiamy historię naszego społeczeństwa.

Cykl został stworzony przez zdobywcę Oscara Stevena Zailliana (scenarzysta "Listy Schindlera", "Moneyball") i nominowanego do Nagrody Akademii Richarda Price'a (scenarzysta "Koloru pieniędzy", serial "Prawo ulicy"). W obsadzie zaleźli się ponadto Bill Camp i nominowana do Oscara Jeannie Berlin.

Serial będzie dostępny również w HBO GO.

dyemxn5

Podziel się opinią

Share
dyemxn5
dyemxn5