Trwa ładowanie...
dvd
29-10-2009 15:56

"Dobry Film Polski" - nowe kino polskie dostępne na DVD

"Dobry Film Polski" - nowe kino polskie dostępne na DVDŹródło: Film Polski
d1q9nhx
d1q9nhx

Od 30 października na DVD ukazywać się będzie seria filmowa "Dobry Film Polski", promująca nowe kino polskie.

Kolekcja "Dobry Film Polski" to możliwość zapoznania się z najważniejszymi tytułami, dla tych, którzy nie zdążyli zobaczyć ich w salach kinowych, a także dla tych, którzy widzieli filmy w kinach, ale chcą mieć DVD z polskim kinem w domu.

Do końca roku ukażą się trzy tytuły: "Drzazgi" (premiera 30 października), "Jeszcze nie wieczór" (premiera 13 listopada) oraz "Lekcje pana Kuki" (premiera 30 października). W roku 2010 pojawią się kolejne interesujące tytuły.

"Drzazgi" to opowieść o kilku dniach z życia trójki młodych bohaterów. O ich uporczywych zmaganiach z oporną materią rzeczywistości, która zawsze i w jednakowo bolesny sposób dotyka całą młodzież, niezależnie od statusu społecznego, bagażu doświadczeń, wiedzy a także zasięgu marzeń i planów.

Bartek, Marta, Robert, ... życiowe drogi tych trojga młodych ludzi przetną się wzajemnie podczas kolejnego pozornie zwyczajnego i szarego weekendu. Tak naprawdę nie mieli zamiaru się spotykać. Tak naprawdę nie powinni się spotykać. Tak naprawdę Los nie dał im wyboru.

d1q9nhx

Marta, Robert czy Bartek są niczym tytułowe drzazgi: drapieżni, szorstcy i potrafiący zaleźć za skórę. Te cechy charakteru ujawnią się w chwilach podejmowania przez nich decyzji: niełatwych, przełomowych. "Jeszcze nie wieczór" to historia przeszło jedenastu lat przygotowań, planowania, zmian obsadowych, scenariuszowych, niepewności i długiego oczekiwania. W 1996 roku reżyser i scenarzysta Jacek Bławut, podczas pobytu w Weimarze - rodzinnym mieście Goethego i Schillera, trafił do miejscowego Domu Starego Aktora. Tam usłyszał niezwykle piękną i urzekającą historię jednej z mieszkanek. Był to początek projektu, który wówczas został ochrzczony mianem „Lili”.

Jedna z pierwszych - jak się później okazało niejedyna - wersji scenariusza została złożona w niemieckiej telewizji ZDF. Niemieccy producenci niemal od razu postanowili wprowadzić film do produkcji, jednak Bławutowi zależało na tym, aby w obrazie pojawili się też polscy aktorzy.

Pomysł filmu podchwyciła również Telewizja Polska, jeden z koproducentów, która zaproponowała zrealizowanie go w kraju. Fabuła miała rozgrywać się w domu starego aktora, do którego przyjeżdżają w gościnę artyści z teatru w Weimarze, rozpoczynając przygotowania do wystawienia "Fausta".

"Lekcje pana Kuki" to adaptacja bestsellerowej powieści Radka Knappa. Waldemar (Łukasz Garlicki) nigdy jeszcze nie był za granicą. Postanawia to zmienić w czasie wakacji. Pomocy w zorganizowaniu wyjazdu szuka u pana Kuki (Andrzej Grabowski) - dawnego znajomego rodziców. To za jego namową za cel swojej wędrówki wybiera Wiedeń. Jednak już na miejscu wskazówki Kuki okazują się cokolwiek mylące, a jego wizja zagranicy mocno wyidealizowana. Waldemar dostaje twardą szkołę życia na obczyźnie.

Każdy pierwszy raz jest trudny. Tymczasem na Waldemara czeka cała seria pierwszych razów. Pierwszy wyjazd za granicę. Pierwsza dziewczyna. Pierwsza praca. Pierwsza kradzież. Pierwszy skok na bank... Te wakacje zmienią go na zawsze.

d1q9nhx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q9nhx