Trwa ładowanie...

Dokument o Netfliksie jest już prawie gotowy! Pokaże walkę platformy o prym w branży rozrywkowej

Twórcy powstającego dokumentu "Netflix vs the World" twierdzą, że będzie w nim więcej dramaturgii niż we wszystkich filmach na platformie razem wziętych. Produkcja zobrazuje wyboistą drogę, jaką musiał pokonać Netflix, zaczynając od małej, pocztowej wypożyczalni DVD, a na potędze streamingu kończąc.

Dokument o Netfliksie jest już prawie gotowy! Pokaże walkę platformy o prym w branży rozrywkowejŹródło: SPL/East News
d32mkor
d32mkor

Kończąc? Nic z tych rzeczy. W czwartym kwartale zeszłego roku zdobył rekordową liczbę 8 mln subskrybentów. Aktualnie ilość subskrypcji to 125 mln w 190 krajach, a wartość firmy wynosi 114 mld dol. Da się jeszcze wyżej?

Netflix to największa na świecie platforma streamingowa z bardzo bogatą ofertą filmową. Oprócz wykupionych seriali i filmów pełnometrażowych Netflix posiada wiele własnych produkcji, które podbiły serca widzów na całym świecie. To np. polityczny "House of Cards" czy fantastyczny "Stranger things".

ZOBACZ: ZWIASTUN NETLIX VS THE WORLD

Teraz czas na Netflix. "Netflix vs the World" to film dokumentalny, który przybliży historię firmy rozpoczynającej jako maleńki start-up z Doliny Krzemowej. Dowiemy się, z jakimi problemami musieli walczyć założycie platformy. Prześledzimy ich tryumf nad Blockbusterem (wypożyczalnią filmów, która w 2004 miała 9000 placówek w USA – teraz 1) i dalej rywalizację z Amazonem, Showmaxem czy HBO GO.

SPL/East News
Źródło: SPL/East News

Reżyserem dokumentu jest Shawn Cauthen, który zaprosił do współpracy pracowników Netfliksa, w tym współzałożycieli, menadżerów i marketingowców. Opowiedzą, z jakimi problemami musieli się borykać, podzielą się anegdotami i dziwnymi sytuacjami, które im się przydarzyły.

d32mkor

W filmie wypowie się także konkurencja oraz specjaliści branżowi i dziennikarze.
Usłyszymy, jak Netflix przeobraził sposób oglądania filmów, jakie zmiany zaszły w przemyśle filmowym i jak przekształcała się rozrywka oraz jej odbiorcy.

Data premiery nie jest jeszcze znana, ale pewnym jest, że film trafi na ekrany w 2019 r. Mimo, że film jest teoretycznie skończony, producenci zorganizowali zbiórkę na platformie Kickstarter, z której pieniądze mają pomóc uświetnić produkcję.

d32mkor
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32mkor