Trwa ładowanie...

''Dywizjon 303'': Jerzy Skolimowski o polskich lotnikach

Share
''Dywizjon 303'': Jerzy Skolimowski o polskich lotnikach
Źródło: Wydawnictwo Bernardinum
d1y6z2p

Powołując się na PAP Life, internetowy serwis gazety Dziennik zamieścił informację o nowej wysokobudżetowej polskiej produkcji, której realizacji ma podjąć się *Jerzy Skolimowski.*

Jak donosi gazeta, zaplanowana na 2014 rok ekranizacja książki "Dywizjon 303" Arkady'ego Fiedlera jest wynikiem porozumienia pomiędzy jego spadkobiercami, a firmą producencką Film Media. Scenariusz adaptacji ma przygotować twórca "Essential Killing", ale nie jest wykluczone, że Skolimowski nie podejmie się także reżyserii projektu. Informację na ten temat przekazał Jacek Samojłowicz, prezes Film Media.

d1y6z2p

W wypowiedzi dla PAP-u Samojłowicz wyznał, że w tej chwili trwają przygotowania do początku realizacji produkcji - poszukiwani są zagraniczni koproducenci, rekwizyty i maszyny niezbędne w procesie tworzenia zdjęć, a także zbierana jest niezbędna dokumentacja.

Koszt wyprodukowania filmu o jednym z najlepszych i najskuteczniejszych dywizjonów z okresu II wojny światowej ma wynieść około 20-30 milionów złotych, a zainteresowanie udziałem w projekcie wyrazili m.in. Bogusław Linda, Borys Szyc i Piotr Adamczyk.

d1y6z2p

Podziel się opinią

Share
d1y6z2p
d1y6z2p