Trwa ładowanie...
nastolatki
04-03-2016 14:27

#dziejesienazywo: O życiu seksualnym nastolatków w filmie "Bang Gang" [WIDEO]

#dziejesienazywo: O życiu seksualnym nastolatków w filmie "Bang Gang" [WIDEO]
d1opmxj
d1opmxj

Jak wygląda życie seksualne nastolatków w czasach Facebooka? Do kin wchodzi kontrowersyjny francuski film „Bang Gang”, okrzyknięty kontynuacją kultowych „Dzieciaków” Larry’ego Clarka, który na to pytanie odpowiada. Jak młodzież pokazuje kino, a jak problemy nastolatków wyglądają w rzeczywistości? O tym rozmawialiśmy z krytykiem filmowym Łukaszem Knapem oraz Żenią Aleksandrową z Grupy Edukatorów Seksualnych „Ponton”.

"Bang Gang" to współczesna historia miłosna. Dwie przyjaciółki, George i Laetitia, zabijają wakacyjną nudę na imprezach w domu Alexa. Podczas jednego wieczoru przebojowa George prowokuje grę w Bang Gang, która szybko staje się obowiązkowym punktem następnych imprez. Seks, alkohol, narkotyki, zabawa do samego rana – bez zahamowań, wszystko zostaje wśród znajomych. w pewnym momencie Bang Gang zaczyna wymykać się spod kontroli.

Debiutancki film francuskiej reżyserki to pozbawiona zahamowań opowieść o seksie, miłości, przyjaźni i wolności. Filmy Evy Husson jest porównywany do kultowego brytyjskiego serialu "Skins". "Bang Gang" przypomina również śmiałe i pozbawione uprzedzeń wobec seksualności dzieła Sofii Coppoli i Xaviera Dolana, ale francuska reżyserka wnosi do tych historii o dojrzewaniu i wolności swoje własne, autorskie spojrzenie, tworząc filmowy portret współczesnych młodych ludzi.

d1opmxj

Pełne nagranie rozmowy poniżej:

d1opmxj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1opmxj