Trwa ładowanie...
#dziejesienazywo

#dziejesienazywo: To nie jest problem, to zagłada. Dlaczego masową giną pszczoły? [WIDEO]

Share
#dziejesienazywo: To nie jest problem, to zagłada. Dlaczego masową giną pszczoły? [WIDEO]
d1h71rc

Do kin wchodzą „Łowcy miodu”, pełnometrażowy dokument ukazujący życie pszczół i przedstawiający niebezpieczeństwa, jakie grożą ludzkiej cywilizacji z powodu masowego ginięcia rodzin pszczelich. Jaki jest powód zagłady pszczół? Co grozi ludziom w związku z tym narastającym problemem? Na to pytanie odpowiedzieli w programie #dziejesienazywo Wiktor Jędrzejewski z grupy „Miejskie pszczoły” i Marianna Hoszowska z Greenpeace.

„Łowcy miodu” analizuje niebezpieczeństwa, jakie grożą ludzkiej cywilizacji z powodu masowego ginięcia rodzin pszczelich. Razem z aktorką Magdaleną Popławską ekipa wybrała się poprzez Europę i Azję w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, czy możliwe jest uratowanie pszczół przed zagładą?

fot. Miejskie Pszczoły

d1h71rc

Kamera przenika do wnętrz uli, ukazując fascynujący obraz żywych, doskonale zorganizowanych i silnie zhierarchizowanych pszczelich społeczności. Łowcy miodu przykuwają formą audiowizualną - życia pszczół uchwycono specjalistyczną kamerą, która kręci nawet 500 tys. klatek na sekundę. Pozwala to ukazać pracę owadów z nieznaną polskiemu kinu szczegółowością.

Zapis pełnej rozmowy poniżej:

d1h71rc

Podziel się opinią

Share
d1h71rc
d1h71rc