Trwa ładowanie...
d1wo812
Aktualności

Ekologia na 7. festiwalu filmowym Planete Doc Review

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ekologia na 7. festiwalu filmowym Planete Doc Review
d1wo812

Tematyka ekologiczna, czyli sekcja „Klimat na zmiany” oraz konkurs Panasonic Green Award na 7. Planete Doc Review. Festiwal potrwa do 16 maja w warszawskich kinach: Kinoteka, Muranów i Iluzjon.

W programie tegorocznej edycji Planete Doc Review znalazła się sekcja „Klimat na zmiany”, obejmująca 10 starannie wyselekcjonowanych filmów związanych z ochroną środowiska naturalnego, oraz sekcja konkursowa Panasonic Green Award. W tym roku po raz drugi w historii festiwalu wręczona zostanie nagroda dla najlepszego filmu o tematyce ekologicznej. W konkursie o nagrodę Panasonic Green Award i 3 000 euro bierze udział:

• „Baśniowa kraina” reż. Thorfinnur Gudnason, Andri Snaer Magnason, Islandia, 2009
• „Bezrybie” reż. Rupert Murray, Wielka Brytania, 2009
• „Biznes kwitnie” reż. Ton van Zantvoort, Holandia, 2009 - film bierze udział również w konkursie MAGICZNEJ GODZINY i AMNESTY INTERNATIONAL AWARD
• „Jądro wieczności” reż. Michael Madsen, Dania/Finlandia/Szwecja/Włochy, 2009
• „Kowboje z Indii” reż. Simon Chambers, Wielka Brytania, 2009 - film bierze udział również w konkursie AMNESTY INTERNATIONAL AWARD
• „Krajobraz bez ludzi” reż. Andreas Apostolidis, Grecja, 2010
• „Marzenia pośród śmieci” reż. Mai Iskander, USA, 2009
• „Petropolis“ reż. Peter Mettler, Kanada, 2009
• „Tęczowi wojownicy” reż. Suzanne Raes, Holandia, 2009
• „Walka na końcu świata” reż. Dan Stone, USA, 2009
• „Zatoka delfinów” reż. Louie Psihoyos, USA, 2009 - laureat Oscara 2010 dla najlepszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego. „Zatoka delfinów” bierze udział również w konkursie głównym o MILLENNIUM AWARD

d1wo812

Laureata konkursu PANASONIC GREEN AWARD wyłoni jury pod przewodnictwem Edwina Bendyka, publicysty tygodnika „Polityka”.

Festiwal PLANETE DOC REVIEW to nie tylko pokazy filmów, ale i liczne wydarzenia towarzyszące. W środę, 12 maja, o godz. 18.30, w Kinotece, po projekcji filmu „Jądro wieczności” Michaela Madsena, odbędzie się debata „Jądro problemu. Atom i zrównoważony rozwój”, poświęcona energii atomowej i globalnym wyzwaniom, jakie stawia przed światem rosnące zapotrzebowanie na energię. Dyskusję poprowadzi Edwin Bendyk, a udział weźmie reżyser filmu oraz eksperci ds. związanych z energetyką i energią jądrową.

Ponadto w związku z ogromnym zainteresowaniem filmem „Zatoka delfinów”, na specjalne życzenie widzów, w najbliższą niedzielę (16 maja, godz. 13.30, Kinoteka) odbędzie się dodatkowy pokaz. Niektóre filmy z programu festiwalu są dostępne również na Iplex.pl.

Mecenasem festiwalu jest Bank Millennium, a głównym partnerem kanał dokumentalny PLANETE. Więcej szczegółów na www.docreview.pl.

d1wo812

Zobacz także:

**[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d1wo812

Podziel się opinią

Share
d1wo812
d1wo812