Trwa ładowanie...
miasto 44
25-07-2014 15:34

Elitarni żołnierze i aktorzy "Miasto 44" razem w Biegu Powstania Warszawskiego

Elitarni żołnierze i aktorzy "Miasto 44" razem w Biegu Powstania Warszawskiego
d25b77a
d25b77a

26 lipca w Warszawie już po raz 24. wystartuje Bieg Powstania Warszawskiego. W tegorocznej edycji imprezy weźmie udział 44-osobowa grupa, reprezentująca film *"Miasto 44". W jej skład wejdą aktorzy z wyczekiwanej produkcji Jana KomasyAnna Próchniak, Józef Pawłowski, Maurycy Popiel, Michał Meyer i Michał Żurawski; sympatycy i przyjaciele filmu, a także grupa kilkunastu żołnierzy z elitarnej jednostki Wojska Polskiego.*

Jedna z najbardziej oczekiwanych i największych polskich produkcji ostatnich lat. Obraz Jana Komasy, twórcy wielokrotnie nagrodzonego kinowego przeboju „Sala samobójców”, to film o miłości, młodości, odwadze i poświęceniu, rozgrywający się w czasie Powstania Warszawskiego.

"Miasto 44" to projekt filmowy o niespotykanym w Polsce rozmachu scenograficznym, kostiumowym i wizualnym. Konsultantem do spraw efektów specjalnych był wybitny hollywoodzki specjalista Richard Bain, który wcześniej współpracował z takimi wizjonerami kina, jak Christopher Nolan, Peter Jackson oraz Terry Gilliam i ma w dorobku efekty do światowych hitów, między innymi: „Casino Royale”, „Incepcji”, „King Konga” i „Nędzników”. Przez plan przewinęło się ponad 3 000 statystów. Budową imponujących dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5 000 ton gruzu. Obsada została wybrana w serii ogólnopolskich castingów, w których wzięło udział ponad 7 000 osób.

Specjalny pokaz „Miasta 44” odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie, w ramach oficjalnych obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego. To pierwsze tej skali wydarzenie nie tylko w historii polskiej kinematografii, ale i na mapie Europy. „Miasto 44” trafi do regularnej dystrybucji kinowej 19 września 2014 roku.

d25b77a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25b77a