Trwa ładowanie...

''Elizjum'': Oto najnowszy film twórcy ''Dystryktu 9''. Zobacz polski zwiastun! [wideo]

Share
''Elizjum'': Oto najnowszy film twórcy ''Dystryktu 9''. Zobacz polski zwiastun! [wideo]
Źródło: UIP
d4kzn82

Reżyser kinowego hitu *"Dystrykt 9", Neil Blomkamp, zrealizował swój kolejny filmowy projekt o tytule "Elizjum". Z okazji zbliżającej się premiery filmu, w którym Matt Damon gra główną rolę, od kilku dni prezentujemy coraz to ciekawsze informacje, plakaty i zdjęcia promujące dzieło. Jednak dzisiaj nastał wielki dzień - przedstawiamy pierwszy polski zwiastun tej wyjątkowej produkcji science-fiction!*

Akcja "Elizjum" rozgrywa się w roku 2159, w świecie, w którym ludzkość została podzielona na dwie strefy ekonomiczne. Bogaci mieszkają w luksusowej stacji kosmicznej zwanej Elizjum, a biedni - na spustoszonej, przeludnionej Ziemi. Głównym bohaterem jest niejaki Max (Matt Damon), mężczyzna, który ulega napromieniowaniu w fabryce, w której pracuje, w wyniku czego pozostaje mu pięć dni życia. Aby przeżyć, musi dostać się na górę. Na jego drodze staje sekretarz Rhodes (Jodie Foster), bezwzględna przedstawicielka rządu, która zrobi wszystko, aby chronić Elysium przed ludźmi z Ziemi.

Przypomnijmy, że Neil Blomkamp zachwycił widzów swoim debiutanckim filmem "Dystrykt 9" i od razu trafił do czołówki najciekawszych reżyserów na świecie.

d4kzn82

* O czym opowiadał pierwszy długometrażowy projekt filmowca:*

Przedstawiciele pozaziemskiej cywilizacji przybyli 28 lat temu na Ziemię. Bez precyzyjnego planu jak zorganizować życie uchodźców, ludzie odizolowali ich w dystrykcie 9. – zamkniętej dzielnicy Johannesburga. Powołana do jej nadzoru specjalna firma Multi-National United nie dba jednak o godziwe warunki dla przybyszy. Prawdziwym celem korporacji są badania nad odebraną im niezwykłą bronią. Do jej obsługi potrzebne jest jednak DNA obcych. Konflikt między gospodarzami a emigrantami wybucha, kiedy pracownik MNU Wikus van der Merwe (Sharlto Copley) przypadkowo zarażony nieznanym wirusem zmienia swój kod genetyczny. Rozpoczyna się polowanie na nową istotę, której DNA pozwoliłoby ludzkości odkryć tajemnice supernowoczesnych, kosmicznych technologii.

Po premierze filmu "Dystrykt 9" nie tylko reżyser stał się wielką gwiazdą w Hollywood, ale również jego czołowy aktor – Sharlto Copley. Nieznany wcześniej Copley od czasu "Dystryktu…" zdążył już zagrać w sequelu "Drużyna A", który stał się kinowym przebojem oraz wcielił się w jedną z głównym ról w amerykańskiej wersji "Old Boya". Aktora pochodzącego z Republiki Południowej Afryki już niedługo ponownie zobaczymy w filmie swojego rodaka, czyli we wspomnianym "Elizjum".

Polska premiera *"Elizjum" planowana jest na 16 sierpnia 2013.*

Według ostatnich doniesień zza oceanu, reżyser Neil Blomkamp jeszcze przed premierą "Elizjum" rozpoczął prace nad swoim kolejnym projektem. Nieoficjalnie wiadomo, że będzie to komedia science fiction pt. "Chappie". Do tej pory nie ujawniono więcej szczegółów.

d4kzn82

Podziel się opinią

Share
d4kzn82
d4kzn82