Trwa ładowanie...

ENEMEF: Psychonoc, czyli najbardziej hipnotyzujące filmy ostatnich lat, już 9 maja w Multikinie!

ENEMEF: Psychonoc, czyli najbardziej hipnotyzujące filmy ostatnich lat, już 9 maja w Multikinie!Źródło: mat. promocyjne
diwff6k
diwff6k

Cztery z pozoru różne filmy, które łączy jedno - KLIMAT. Niesamowity, wciągający, psychodeliczny, tajemniczy, hipnotyzujący. Te produkcje ukazują lęki i słabości ludzi oraz przerażającą stronę świata. Niewyjaśnione historie, parapsychologiczne zjawiska, zagadkowe sytuacje spowodują, że ta noc na długo pozostanie w pamięci. Psychonoc to jedyna okazja, aby w jedną noc obejrzeć tak klimatyczne i hipnotyzujące filmy!

Oto repertuar i kolejność emisji filmów:
- premierowo wstrząsająca TRANSCENDENCJA z Johnnym Deppem,
- tajemniczy CZARNY ŁABĘDŹ Aronofsky'ego,
- wciągająca INCEPCJA Nolana,
- mroczny EFEKT MOTYLA (pokaz z DVD).

Dołącz na Facebooku: http://on.fb.me/1jciXap

* Więcej informacji *
znajdziesz pod adresem: http://www.enemef.pl

ENEMEF: Psychonoc odbędzie się 9 maja (piątek) jednocześnie w 24 Multikinach w Polsce: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Malta, Poznań 51, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

diwff6k

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:
Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 07:00 rano

Cennik biletów
- 25 zł: cena ulgowa: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl - dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 25 zł każdy
- 29 zł: cena zniżkowa: z legitymacją ISIC, ITIC
- 30 zł: cena zniżkowa: z biletem z poprzedniego ENEMEFu można kupić dowolną liczbę zniżkowych
- 31 zł: cena ulgowa: z ważną legitymacją uczniowską lub studencką
- 33 zł: cena normalna Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite). W Multikinie Złote Tarasy ceny biletów są wyższe o 3 zł (nie dotyczy biletów ze zniżką smsową).

Rezerwacja i przedsprzedaż biletów:
Bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie oraz przez Internet, przedsprzedaż rozpocznie się w piątek 18 kwietnia po 18:00. Brak możliwości rezerwacji biletów. Więcej informacji na temat przedsprzedaży oraz rezerwacji biletów pod adresem www.enemef.pl.

Informacje o filmach:

Transcendencja (PREMIEROWO!)
Transcendence, USA, Chiny, Wielka Brytania 2014, 120'
reżyseria: Wally Pfister
scenariusz: Jack Paglen
obsada: Johnny Depp, Rebecca Hall, Morgan Freeman
muzyka: Mychael Danna

diwff6k

Długo wyczekiwana produkcja z Johnnym Deppem w roli głównej z intrygującą i wciągającą fabułą.

Doktor Will Cater jest wybitnym naukowcem, który pracuje nad stworzeniem maszyny posiadającej ludzką inteligencję i wrażliwość. Jego kontrowersyjne eksperymenty przynoszą mu sławę, ale także wielu wrogów. Wkrótce staje się celem ekstremistów, którzy zrobią wszystko, aby powstrzymać jego projekt. Will ginie z rąk terrorystycznej organizacji, widzącej w eksperymencie zagrożenie dla ludzkości. Jego żona Evelyn podejmuje decyzję o przeniesieniu umysłu mężczyzny do pamięci powstającej maszyny.

Reżyserem "Transcendencji" jest wieloletni współpracownik Christophera Nolana - Wally Pfister, autor zdjęć do m.in. "Incepcji", "Prestiżu" i "Mrocznego Rycerza", można więc spodziewać się wizualnej uczty i niesamowitych, zapierających dech w piersiach obrazów.

Zwiastun filmu:

Czarny łabędź
Black Swan, USA 2010, 108'
reżyseria: Darren Aronofsky
scenariusz: Mark Heyman, John J. McLaughlin, Andres Heinz
obsada: Natalie Portman, Mila Kunis, Winona Ryder,
Vincent Cassel
muzyka: Clint Mansell

diwff6k

"Czarny łabędź" Darrena Aronofsky'ego, twórcy kultowych filmów "Requiem dla snu" i "Pi", to perfekcyjny film o niedoskonałości. Reżyser stworzył obraz, który balansuje na granicy jawy i snu, geniuszu oraz szaleństwa.

Nina należy do jednego z najlepszych zespołów baletowych w Nowym Jorku. Światem baletnic rządzi bezwzględna rywalizacja i wyrachowanie. Marzeniem każdej tancerki jest główna rola królowej łabędzi, Odetty w "Jeziorze łabędzim". Ponieważ zbliża się koniec kariery Beth odgrywającej tę postać, inne baletnice zaczynają walkę o jej miejsce.

Przejmująca kreacja zjawiskowej Natalie Portman w połączeniu z elektryzującą muzyką Clinta Mansella (autora muzyki do kultowego "Requiem dla Snu"), hipnotyzującym montażem i zaskakującym scenariuszem tworzą wciągający, psychodeliczny, niepokojący thriller o bezwzględnej rywalizacji dwóch baletnic, z których każda skrywa mroczną tajemnicę.

Zwiastun filmu:

Incepcja
Inception USA, Wielka Brytania 2010, 148'
reżyseria: Christopher Nolan
scenariusz: Christopher Nolan
obsada: Joseph Gordon - Levitt, Leonardo Di Caprio, Marion Cotillard
muzyka: Hans Zimmer

diwff6k

Kultowy film twórcy "Memento" i trylogii Batmana. "Incepcją" Nolan po raz kolejny udowadnia, że jest jednym z najwybitniejszych współczesnych hollywoodzkich reżyserów.

Główny bohater filmu to Dom Cobb, który jest szefem jednostki specjalizującej się w wydobywaniu informacji ze świadomości osób znajdujących się we śnie. W ten sposób może on zarówno pozyskiwać, jak i wprowadzać nowe dane. Christopher Nolan zabiera widzów w podróż dookoła świata, ale także w głąb ludzkich marzeń sennych. Reżyser zachęca widzów do swobodnej interpretacji tego, co dzieje się w filmie. Widz sam musi zdecydować w co uwierzyć.

Trzymająca w napięciu fabuła i nagłe zwroty akcji, świetne aktorstwo i doskonałe efekty specjalne, docenili nie tylko widzowie, ale także Akademia, która przyznała "Incepcji" cztery Oscary.

Zwiastun filmu:

Efekt motyla (pokaz z DVD)
The Butterfly Effect, USA 2003, 113'
reżyseria: Eric Bress, J. Mackye Gruber
scenariusz: Eric Bress, J. Mackye Gruber
obsada: Ashton Kutcher, Melora Walters, Amy Smart, Elden Henson, William Lee Scott
muzyka: Evenrude, Puddle of Mudd

diwff6k

Teoria efektu motyla zakłada, że machnięcie motylego skrzydełka w Nowym Jorku może spowodować huragan w Japonii...

Evan Treborn od najwcześniejszych lat zgodnie z zaleceniami psychologa prowadzi szczegółowe dzienniki. Gdy powraca do jednego z nich, w niewyjaśniony sposób przenosi się w przeszłość. Zaczyna zadawać sobie sprawę, że dzięki temu może odwrócić bieg swego życia. Czy podróż w czasie pomoże mu na nowo napisać swoją historię i oszczędzić swym bliskim dramatycznych przeżyć? Czy drobne zmiany, jakie Evan wprowadzi w swojej przeszłości, pozostaną bez wpływu na teraźniejszość jego i bliskich mu osób?

"Efekt motyla" to mroczny dreszczowiec psychologiczny, który nikogo nie pozostawi obojętnym.

Zwiastun filmu:

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:
- ograniczenie wiekowe: 15 lat; osoby w wieku poniżej 18 lat muszą przynieść ze sobą zgodę rodzica lub prawnego opiekuna, wzór zgody można znaleźć na www.enemef.pl (na marginesie po wybraniu repertuaru) oraz na www.multikino.pl,
- możliwość wnoszenia prowiantu i napojów: zgodnie z Regulaminem Multikina nie można na sale kinowe wnosić ani napojów, ani jedzenia zakupionego poza Multikinem,
- w związku z powtarzającymi się pytaniami, ze względu na prawa autorskie i brak licencji nie można w Polsce zagrać: Gwiezdnych Wojen, Terminatora, serii Batmana, Monty Pythona,
- specjalne zniżkowe bilety (SMSowe), w cenie 25 zł (o 8 zł niższej niż normalna) można kupić tylko w terminie, podanym w SMSie; SMSy zniżkowe zostaną wysłane do Szczęśliwców, wybranych ze wszystkich zarejestrowanych na www.enemef.pl,
- filmy są wyświetlane w wersjach z oryginalną ścieżką dźwiękową, z polskimi napisami,
- pomiędzy filmami będą około piętnastominutowe przerwy w trakcie których można skorzystać z WC, barów itp.,
- kupony na dolewkę Coca-Coli będą rozdawane przy wejściu na ENEMEF.

Inne pytania:
Aby uzyskać odpowiedzi na inne pytania zapraszamy do kontaktu przez profil ENEMEFów na Facebooku: http://www.facebook.com/ENEMEF lub na www.enemef.pl.

diwff6k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diwff6k