WP

"Escape Room": premiera filmu w tydzień po tragedii w Koszalinie? Dystrybutor może zmienić zdanie

Na 11 stycznia zapowiedziano polską premierę filmu "Escape Room". Po tragicznych wydarzeniach z piątkowego popołudnia dystrybutor może podjąć decyzję o zmianie tej daty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Escape Room": premiera filmu w tydzień po tragedii w Koszalinie? Dystrybutor może zmienić zdanie
(Materiały prasowe, Fot: UIP)
WP

4 stycznia w Koszalinie doszło do tragedii – pięć nastolatek zginęło w pożarze w tamtejszym "escape roomie". Szósta osoba została odwieziona z poparzeniami do szpitala.

"Escape room" to forma rozrywki, zakładająca wydostanie się uczestników z zamkniętego pomieszczenia (pokoju). Jest to możliwe po wykonaniu określonych zadań i rozwiązaniu zagadek.

Z tragedią w Koszalinie zbiegła się premiera filmu "Escape Room". W USA film można oglądać od 3 stycznia. W Polsce ma zostać wprowadzony 11 stycznia.

WP

Obraz opowiada o grupie znajomych, którzy postanawiają uczcić urodziny przyjaciela w wyjątkowy sposób. Wynajmują nowy, tajemniczy escape room, wokół którego krążą niepokojące opowieści. Gdy docierają na miejsce, zostają rozdzieleni i trafiają do innych pomieszczeń. Sytuacja, którą biorą za niewinny żart, zaczyna budzić w nich stopniowo coraz większe przerażenie. Okazuje się, że muszą w ciągu godziny wydostać się z labiryntu pokojów-zagadek. Tylko w ten sposób mogą uratować porwaną przyjaciółkę i ocalić własne życie.

Na dzień przed tragedią polski dystrybutor filmu promował na Facebooku promując go hasztagiem #EscapeRoom z ikoną czerwonego klucza.

Dziś pod tym hasztagiem w mediach społecznościowych pojawiają się posty związane z tragedią.

WP

Widzą je również zagraniczni użytkownicy - o koszalińskich wydarzeniach pisały media na całym świecie.

Jedna z użytkowniczek Twittera napisała: - Wybraliśmy się do kina na "Escape Room". Dlaczego to pierwsze, co mi się wyświetla, gdy włączam telefon? – i dodała link do artykułu o tragedii w Koszalinie.

WP

Czy polski dystrybutor zdecyduje się na zmianę daty premiery filmu? Na razie nie wiadomo.

Polub WP Film
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP