Trwa ładowanie...
ethan hawke

''Ethan Hawke'': Ethan Hawke gra na trąbce jak Chet Baker

Share
''Ethan Hawke'': Ethan Hawke gra na trąbce jak Chet Baker
d238ofv

Do sieci trafiło nagranie z soundtracku do filmu "Born to Be Blue", czyli biografii jazzowego trębacza Cheta Bakera.

W roli głównej występuje Ethan Hawke. Dzieło przybliża życie i karierę amerykańskiego muzyka, a szczególnie jego powrót w latach 70. po walce z uzależnieniem od narkotyków.

Aktor także wziął udział w realizacji soundtracku, na którym znalazły się "I've Never Been in Love Before" czy "My Funny Valentine". Do sieci trafiła przygotowana przez niego wersja "I've Never Been In Love Before". Numer oryginalnie napisał Frank Loesser do musicalu "Faceci i laleczki". Baker nagrał swoją wersję w lipcu 1965. Nagrania w wykonaniu Ethana Hawke'a można posłuchać tutaj.

Soundtrack ukaże się 18 marca. Tydzień później premiery doczeka się film.

d238ofv

Za kamerą "Born to Be Blue" stanął Robert Budreau, który nakręcił obraz na podstawie własnego scenariusza. W obsadzie znaleźli się również Carmen Ejogo jako ukochana jazzmana Jane oraz Callum Keith Rennie w roli menedżera artysty, Dicka Bocka.

Cheta Baker urodził się w 1929, zmarł w 1988 roku. W swojej karierze współpracował z taki twórcami jak Stan Getz, Charlie Parker czy Gerry Mulligan (udział w jego kwartecie przyniósł mu rozgłos). Zginął wypadając z okna hotelowego po wcześniejszym zażyciu sporej ilości narkotyków.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d238ofv

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d238ofv
d238ofv