Trwa ładowanie...
d125eds

Film o malarzu, który walczy z systemem. "Autsajder" w kinach od 13 grudnia

Zwiastun nowego filmu Adama Sikory pt. "Autsajder”. Najnowsza produkcja autorstwa wielokrotnie nagradzanego reżysera opowiada o walce młodego człowieka z totalitaryzmem
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W rolę artysty - malarza wcielił się Łukasz Sikora
W rolę artysty - malarza wcielił się Łukasz Sikora (Materiały prasowe)
d125eds

Prezentujemy oficjalny zwiastun nominowanego do Konkursu Głównego 43. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni filmu "Autsajder”. Główną rolę młodego artysty zagrał w nim Łukasz Sikora. Mimo ogromnego napięcia związanego z wprowadzeniem stanu wojennego i dramatycznymi wydarzeniami w kopalni "Wujek”, Franek twierdzi, że polityka zupełnie go nie interesuje. Wszystko się jednak zmienia, kiedy odwiedza go dobry znajomy – Beno i prosi o przechowanie tajemniczej teczki. Gdy kolejnego wieczoru Franek wraca od swojej dziewczyny, zatrzymuje go patrol milicji. Chłopak zostaje oskarżony o współpracę z opozycją, a znaleziony w jego mieszkaniu plik z ulotkami staje się materiałem dowodowym. Sprawę przejmuje Służba Bezpieczeństwa. Wrażliwość i ideały Franka wystawione zostają na próbę.

Inspirowany prawdziwymi wydarzeniami poruszający film o studencie malarstwa, którego życie zmienia się nieodwracalnie, kiedy przez przypadek wpadnie w tryby przerażającej totalitarnej machiny. Obraz został wyreżyserowany przez Adama Sikorę – wielokrotnie nagradzanego autora zdjęć do takich produkcji jak: "Ach śpij kochanie”, "Młyn i krzyż” oraz "Essential Killing” i reżysera filmów "Nadal wracam. Portret Ryszarda Krynickiego” czy "Miłość w Mieście Ogrodów”. Obok odgrywającego główną rolę Łukasza Sikory ("11 minut”), pośród obsady zobaczymy takie osobowości polskiego kina jak: osławiony rolą w głośnej "Symetrii” – Mariusz Jakus, Marek Kalita ("Wataha”), Cezary Łukaszewicz ("Kruk. Szepty słychać po zmroku”), Tomasz Sapryk ("Wołyń”), Mariusz Bonaszewski ("Powidoki”) czy Dorota Pomykała ("Oda do radości”). Film został wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Fabularnych i Dokumentalnych odpowiedzialną za powstanie m.in.: "Karbali” oraz "Róży”. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. "Autsajder” wziął udział w prestiżowej selekcji Konkursu Głównego 43. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

d125eds

Podziel się opinią

Share

d125eds

d125eds