Trwa ładowanie...

Film o papieżu to "bolesna komedia"

Share
Film o papieżu to "bolesna komedia"
d54kci6

"Bolesna komedia" - tak włoski reżyser *Nanni Moretti określił swój film "Habemus papam", do którego zakończył zdjęcia. To historia pogrążonego w depresji papieża, niezdolnego do pełnienia posługi. Jedną z głównych ról, rzecznika papieża, gra Jerzy Stuhr.*

W roli papieża w najbardziej oczekiwanym obecnie filmie we Włoszech występuje francuski aktor Michel Piccoli.

W wywiadzie dla włoskiej stacji telewizyjnej Sky Tg24 Moretti zapewnił, że film nie ma żadnych związków z aktualnymi wydarzeniami i - jak podkreślił - nie myślał w kategoriach aktualności ani w chwili pisania scenariusza, ani podczas zdjęć, ani obecnie w czasie rozpoczętego już montażu.

d54kci6

Moretti wyraził nadzieję, że jego film będzie gotów w lutym - marcu przyszłego roku.

Morettiego - reżysera, współscenarzystę i aktora zainspirowała tragiczna postać papieża Celestyna V, zakonnika i pustelnika, który po wyborze w 1294 roku, nie radząc sobie z kierowaniem Kościołem, ogłosił swą abdykację zaledwie kilka miesięcy później. Został następnie uwięziony na polecenie swego następcy. Kilkanaście lat później został kanonizowany.

4 lipca w miejscowości Sulmona w Abruzji Benedykt XVI oddał hołd Celestynowi V, którego relikwie, przechowywane w bazylice w L'Aquili, cudem nie uległy zniszczeniu podczas zeszłorocznego trzęsienia ziemi.

Zobacz także:

d54kci6

**[

BACHLEDA PRZYŁAPANA NA BALANDZE ]( http://film.wp.pl/ale-cyrk-z-ta-curus-6025280843056257g ) * *[

KAMERA W PRYSZNICU ]( http://film.wp.pl/gabka-czy-pumeksem-czyli-z-kinem-pod-prysznicem-6025281258787969g ) * *[

ŚLICZNOTKA Z BARU MLECZNEGO ]( http://film.wp.pl/jej-kariera-zaczela-sie-w-barze-mlecznym-portret-poli-raksy-6025281115739265g ) * *[

POLSKIE SEKSBOMBY BEZ MAKIJAŻU ]( http://aleseriale.pl/gid,6625,img,233038,fototemat.html )**

d54kci6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d54kci6