Trwa ładowanie...
tvn
15-09-2010 12:14

Film TVN o TW "Bolku" wyciekł do sieci

Film TVN o TW "Bolku" wyciekł do sieciŹródło: AFP
dih3kat
dih3kat

TVN szuka sprawcy wycieku dokumentu o współpracy Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Film dotyczy współpracy Lecha Wałęsy z SB. Dziennikarze podczas pracy nad nim doszli do podobnych ustaleń, co wcześniej autorzy głośnej książki „SB a Lech Wałęsa“, historycy Sławomir Cenckiewicz i Piotr Gontarczyk. Z informacji „Rzeczpospolitej“ wynika, że trwające półtora roku prace montażowe nad filmem skończyły się w marcu, stacja jednak nie wyemitowała go.

Najwięcej informacji o współpracy podaje oficer prowadzący teczki: personalną i pracy Lecha Wałęsy. Choć w filmie występuje z zacienioną twarzą i bez podania nazwiska, bez trudu można go zidentyfikować - to Janusz Stachowiak.

Po realizacji zdjęć do filmu złożył on w sądzie zeznania, które przyczyniły się do przegranej Lecha Wałęsy w procesie z Krzysztofem Wyszkowskim. Wałęsa pozwał Wyszkowskiego za określenie go jako „tajnego współpracownika SB“. Stachowiak zarówno w filmie, jak i w sądzie potwierdził, że prowadził teczki Wałęsy na początku lat 70. Ujawnił też po raz pierwszy, że Wałęsa już, gdy odbywał służbę wojskową, przekazywał Wojskowej Służbie Wewnętrznej informacje na temat kolegów.

Z informacji dziennika wynika, że prace montażowe nad filmem skończyły się już w marcu. Dlaczego więc stacja jeszcze go nie wyemitowała? Rzecznik prasowy TVN Karol Smoląg twierdzi, że film nie jest gotowy do emisji.

dih3kat

Zobacz także:

**[

BACHLEDA PRZYŁAPANA NA BALANDZE ]( http://film.wp.pl/ale-cyrk-z-ta-curus-6025280843056257g ) * *[

TYCH ZDJĘĆ WSTYDZĄ SIĘ GWIAZDY ]( http://film.wp.pl/gwiazdy-w-najbardziej-zenujacych-momentach-6025280354886273g ) * *[

BRYTYJKI SĄ BRZYDKIE? BZDURA! ]( http://film.wp.pl/jesli-sadzicie-ze-brytyjski-sa-brzydkie-sprawdzcie-to-6025280115483265g ) * *[

CO SIĘ STAŁO BRODZIK?! WYGLĄDA FATALNIE! ]( http://aleseriale.pl/gid,6660,img,238119,fototemat.html )**

dih3kat
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dih3kat