Trwa ładowanie...
d2xqyre
Aktualności
+1

Film TVN o TW "Bolku" wyciekł do sieci

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do sieci wyciekł film dotyczący współpracy Lecha Wałęsy z SB
Do sieci wyciekł film dotyczący współpracy Lecha Wałęsy z SB (AFP)
d2xqyre

TVN szuka sprawcy wycieku dokumentu o współpracy Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Film dotyczy współpracy Lecha Wałęsy z SB. Dziennikarze podczas pracy nad nim doszli do podobnych ustaleń, co wcześniej autorzy głośnej książki „SB a Lech Wałęsa“, historycy Sławomir Cenckiewicz i Piotr Gontarczyk. Z informacji „Rzeczpospolitej“ wynika, że trwające półtora roku prace montażowe nad filmem skończyły się w marcu, stacja jednak nie wyemitowała go.

Najwięcej informacji o współpracy podaje oficer prowadzący teczki: personalną i pracy Lecha Wałęsy. Choć w filmie występuje z zacienioną twarzą i bez podania nazwiska, bez trudu można go zidentyfikować - to Janusz Stachowiak.

d2xqyre

Po realizacji zdjęć do filmu złożył on w sądzie zeznania, które przyczyniły się do przegranej Lecha Wałęsy w procesie z Krzysztofem Wyszkowskim. Wałęsa pozwał Wyszkowskiego za określenie go jako „tajnego współpracownika SB“. Stachowiak zarówno w filmie, jak i w sądzie potwierdził, że prowadził teczki Wałęsy na początku lat 70. Ujawnił też po raz pierwszy, że Wałęsa już, gdy odbywał służbę wojskową, przekazywał Wojskowej Służbie Wewnętrznej informacje na temat kolegów.

Z informacji dziennika wynika, że prace montażowe nad filmem skończyły się już w marcu. Dlaczego więc stacja jeszcze go nie wyemitowała? Rzecznik prasowy TVN Karol Smoląg twierdzi, że film nie jest gotowy do emisji.

Zobacz także:

**[

CO SIĘ STAŁO BRODZIK?! WYGLĄDA FATALNIE! ]( http://aleseriale.pl/gid,6660,img,238119,fototemat.html )**

ZAGŁOSUJ NA URODZINOWE LOGO WP I WYGRAJ ZEGAREK TIMEX

d2xqyre

Podziel się opinią

Share

d2xqyre

d2xqyre