Trwa ładowanie...

''Fotograf'': Kot, Bohosiewicz i Buzek w filmie Waldemara Krzystka

''Fotograf'': Kot, Bohosiewicz i Buzek w filmie Waldemara KrzystkaŹródło: Kino Świat
d2qxz9g
d2qxz9g

Historia mordercy działającego w Moskwie to temat filmu "Fotograf" w reż. Waldemara Krzystka.

W obsadzie znajdą się m.in. Tomasz Kot, Sonia Bohosiewicz i Agata Buzek oraz aktorzy z Rosji i Ukrainy. Film jest w trakcie realizacji, zdjęcia kręcone są m.in. w Legnicy.

Pierwsza część zdjęć już się odbyła - we wrześniu 2012 r. w Legnicy i Wrocławiu. Kolejna tura rozpocznie się pod koniec kwietnia i potrwa do końca maja; zdjęcia będą realizowane w Legnicy i Wrocławiu oraz w Moskwie - poinformowała PAP jedna z producentek filmu Ewa Jacuta. Akcja "Fotografa" rozgrywa się w dwóch planach czasowych: współcześnie oraz w latach 70.

d2qxz9g

"Film opowiada historię seryjnego mordercy działającego we współczesnej Moskwie. Nieuchwytny sprawca zostawia na miejscu zbrodni, wzorem techników policyjnych, kartoniki z numerami. Śledczy trafiają na trop prowadzący do byłego garnizonu Armii Radzieckiej w Legnicy, do mrocznych wydarzeń z lat 70. W dochodzeniu bierze udział młoda milicjantka Natasza, jedyna dotychczas osoba, która rozmawiała osobiście z tytułowym +Fotografem+ i... przeżyła" - streszczają fabułę producenci.

Obok polskich aktorów, m.in. Tomasz Kota, Soni Bohosiewicz, Adama Woronowicza i Agaty Buzek, w nowym filmie Krzystka wystąpią aktorzy z Rosji (m.in. Aleksandr Bałujew i Artiem Tkaczenko) i z Ukrainy (Andrij Kostasz, Aleksiej Gorbunow).

"Trudno +zaszufladkować+ ten film, jeśli chodzi o gatunek. Chyba najbliżej jest mu do thrillera psychologicznego, z naciskiem na psychologię. Są w nim także elementy dobrego kryminału" - opowiadała Jacuta.

Autorami scenariusza są Waldemar Krzystek i Krzysztof Kopka. Za zdjęcia odpowiada Arkadiusz Tomiak. Do kin film powinien trafić na przełomie 2013 i 2014 roku.

Waldemar Krzystek (ur. 1953) w reżyserskim dorobku ma m.in.: filmy kinowe "Mała Moskwa" (2008) i "80 milionów" (2011) oraz serial "Anna German" (2012).(PAP)

d2qxz9g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qxz9g