Trwa ładowanie...

"Fuga” ruszyła w trasę po Polsce! Najnowsze dzieło Agnieszki Smoczyńskiej przedpremierowo we Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Warszawie i Łodzi

"Fuga” to obraz z gatunku mystery (charakterystycznego dla twórczości Davida Lyncha), który dotyka problemu "fugi dysocjacyjnej” – zaburzenia wywoływanego długotrwałym stresem i uczuciem braku szczęścia. Człowiek poddany tym emocjom może stracić pamięć, a jego mózg może stworzyć nową osobowość biegunowo odmienną od dotychczasowej.

"Fuga” ruszyła w trasę po Polsce! Najnowsze dzieło Agnieszki Smoczyńskiej przedpremierowo we Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Warszawie i ŁodziŹródło: Materiały prasowe
d3zhrl4

Wczoraj w Dolnośląskim Centrum Kultury we Wrocławiu odbył się pierwszy z całej serii uroczystych pokazów filmu "Fuga” z udziałem twórczyń. Po wrocławskiej premierze film zawędruje do Łodzi, gdzie w najbliższą sobotę zostanie pokazany podczas gali zamknięcia 23. Forum Kina Europejskiego Cinergia. W niedzielę, 2 grudnia, produkcję będzie można zobaczyć przedpremierowo w stołecznym Kinie Atlantic. Podczas tego pokazu film będzie wyświetlany z angielskimi napisami, a po projekcji zaplanowane jest spotkanie z reżyserką, Agnieszką Smoczyńską oraz aktorką i scenarzystką, Gabrielą Muskałą.

Dzień później w Warszawie odbędzie się uroczysta premiera "Fugi” w Cinema City Sadyba. 4 grudnia film zostanie pokazany krakowskiej publiczności podczas pokazu w Kinie Pod Baranami. W środę, 5 grudnia, twórczynie filmu spotkać będzie można na uroczystym pokazie w Katowicach. Maraton "Fugi” zakończy się w piątek, 7 grudnia, na pokazie w warszawskim Kinie Praha, gdzie publiczność również będzie miała okazję spotkać się z Agnieszką Smoczyńską. Tego samego dnia film wejdzie do kin w całej Polsce.

• Sobota, 1 grudnia godz. 20:30 – Helios Sukcesja, Forum Kina Europejskiego Cinergia, Łódź
• Niedziela, 2 grudnia 18:00 – Kino Atlantic, Warszawa
• Wtorek, 4 grudnia 19:30 – Kino Pod Baranami, Kraków
• Piątek, 7 grudnia 19:00 – Kino Praha, Warszawa

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W rolach głównych wystąpili nagrodzeni na Festiwalu Filmowym w Gdyni: Gabriela Muskała ("Moje córki krowy”), Łukasz Simlat ("Konwój”) i Zbigniew Waleryś ("Papusza”). "Fuga” to drugi film fabularny Agnieszki Smoczyńskiej, reżyserki wielokrotnie nagradzanych "Córek Dancingu” – (m.in. : Nagrodą Specjalną Jury za "unikalną wizję i design” na prestiżowym amerykańskim festiwalu filmowym Sundance, wyróżnieniem dla Najlepszego Debiutu Reżyserskiego na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz Polską Nagrodą Filmową Orła 2016 w kategorii "Odkrycie roku”).

d3zhrl4

Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy – tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny?

d3zhrl4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zhrl4