Trwa ładowanie...

Genialne efekty specjalne! Nowe fragmenty filmu "Valerian"

Walka z bestią, ucieczka z Big Market, zwiedzanie stacji Alpha i komplikacje przy opuszczeniu egzoprzestrzeni! Wszystko to w trzech premierowych fragmentach superprodukcji Luca Bessona – "Valerian i Miasto Tysiąca Planet". Jest to najdroższy film w historii kina, wyprodukowany poza granicami USA.

Genialne efekty specjalne! Nowe fragmenty filmu  "Valerian"Źródło: Materiały prasowe
d4a61kq
d4a61kq

Już 22 lipca ze specjalną wizytą w Polsce pojawi się Luc Besson, a redakcja Wirtualnej Polski będzie miała okazję porozmawiać z wybitnym reżyserem. Twórca kultowych dzieł "Piąty element", "Leon zawodowiec", "Wielki błękit" i "Nikita", przyleci do Warszawy promować swój najnowszy film – superprodukcję "Valerian i Miasto Tysiąca Planet".

Z tej właśnie okazji prezentujemy trzy premierowe fragmenty tego spektakularnego widowiska. "Valerian”, to nie tylko największe dzieło w karierze reżysera Luca Bessona, ale również najdroższy film w historii kina wyprodukowany poza granicami USA. Budżet produkcji wyreżyserowanej przez Luca Bessona przekroczył 208 milionów dolarów, z czego 70 proc. stanowią wydatki na efekty specjalne.

- Czekałem całe życie, żeby zrobić ten film – mówi reżyser.

"Valerian i Miasto Tysiąca Planet" trafi do regularnej dystrybucji w Polsce w piątek, 4 sierpnia.

Fragment: "Ucieczka z Big Market”:

Valerian (Dane DeHaan) i Laureline (Cara Delevingne) to kosmiczni agenci, odpowiedzialni za utrzymanie porządku na terytoriach zamieszkałych przez ludzi. Choć podczas misji cechuje ich skuteczność i profesjonalizm, Valerian ani na chwilę nie ustaje w wysiłkach, by oczarować piękną partnerkę. Problem w tym, że wszelkie próby flirtu nie robią na niej żadnego wrażenia…

Fragment: "Witajcie na Alpha":

Sytuacja staje się poważna, gdy Valerian i Laureline otrzymują nowe zadanie. Na rozkaz komandora Arüna Filitta (Clive Owen)
udają się do międzygalaktycznego miasta Alpha. Zapierająca dech w piersiach metropolia jest domem dla tysięcy gatunków ze wszystkich zakątków kosmosu, które od setek lat dzielą się ze sobą wiedzą i zdobytym doświadczeniem. Po przybyciu na Alphę agenci odkrywają, że na miejscu nie wszystko funkcjonuje tak, jak mogłoby się wydawać. Wkrótce w kulturowym i politycznym centrum galaktyki przyjdzie im zmierzyć się ze złowrogą siłą, która zagraża bezpieczeństwu całego wszechświata.

Fragment: "Najlepszy pilot w galaktyce":

Trzon obsady filmu Luca Bessona od początku prac nad projektem stanowili topmodelka i aktorka Cara Delevingne ("Legion samobójców"), nominowany do Oscara laureat Złotego Globu Clive Owen ("Bliżej", "Ludzkie dzieci") oraz jedno z najgorętszych młodych nazwisk Hollywood – Dane DeHaan ("Niesamowity Spider-Man 2"). Poza nimi obsadę filmu współtworzą takie sławy, jak: królowa muzyki pop, zwyciężczyni Grammy Award, multiplatynowa artystka – Rihanna ("Battleship: Bitwa o Ziemię"), czterokrotnie nominowany do Oscara – Ethan Hawke ("Boyhood", "Sinister"), ulubieniec braci Coen, mistrz drugiego planu – John Goodman ("Big Lebowski", "Artysta", "Cloverfield Lane 10").

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Zobacz też: Luc Besson nakręcił najdroższy nieamerykański film w historii kina

d4a61kq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a61kq