Trwa ładowanie...
d4kxvfj

Greg Coolidge

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Miejsce urodzenia:

Redbank, New Jersey, USA

Reżyser:
Scenarzysta:
Filmografia:
d4kxvfj

W college’u studiował aktorstwo, reżyserię i scenopisarstwo.

Po przeprowadzce do Los Angeles rozpoczął karierę aktorską. Przez kilka lat grywał m.in. w serialu „Portret zabójcy” (1996-2000) oraz wystąpił w ponad 15 pilotach seriali telewizyjnych. Potem postanowił skupić się na pisaniu, reżyserii oraz produkcji.

Jego debiutem był film „Possums”, który Coolidge wyprodukował i w którym zagrał główną rolę. Film został dobrze przyjęty przez publiczność i krytyków, wygrywając kilka festiwali, w tym w Seattle i Sundance. Sukces sprawił, że Coolidge porzucił aktorstwo i zaczął pisać scenariusze, głównie komediowe.

Napisał m.in. „Truth Or Dare” dla New Line, „Fajna z niego babka” i „First Last And Security” (oba dla Disneya) oraz “Queen For A Day”, „Ride Along” oraz ostatni “Coxblocker”.

Współpracował z takimi wytwórniami, jak m.in. Revolution Studios, Dreamworks Animation, Fox Television, NBC/Universal, Paramount.

Po napisaniu scenariusza sequela filmu „Fajna z niego babka” powierzono mu także jego współreżyserowanie a jego pierwszym samodzielnym projektem reżyserskim jest „Pracownik miesiąca”.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kxvfj
d4kxvfj
d4kxvfj