Trwa ładowanie...
d1vastp
Aktualności

Halle Berry o kontrowersjach wokół Oscarów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Halle Berry o kontrowersjach wokół Oscarów
d1vastp

Kolejną gwiazdą, która zabrała głos w debacie na temat braku przedstawicieli mniejszości wśród oscarowych nominacji jest Halle Berry.

Halle Berry, jedyna Afroamerykanka nagrodzona Oscarem dla najlepszej aktorki, bardzo źle ocenia Amerykańską Akademię Filmową, ale uważa też, że problem jest szerszy.

- Mija już piętnaście lat, odkąd odebrałam Oscara - mówi gwiazda. - Serce mi pęka, gdy pomyślę o tym, że od tamtej pory żadnej innej czarnoskórej kobiecie nie udało się przekroczyć tych drzwi. Serce mi pęka, bo myślałam, że to chwila większa ode mnie. Serce mi pęka, że tak być może nie było, chociaż tak desperacko tego pragnęłam.

d1vastp

Halle Berry otrzymała Oscara za kreację w dramacie "Czekając na wyrok". Odbierając statuetkę, powiedziała: "Dziś otworzyły się drzwi".

Poza Berry do statuetki Amerykańskiej Akademii Filmowej za główną rolę nominowane były tylko trzy czarnoskóre aktorki: Gabourey Sidibe (2009, za role w filmie "Hej, Skarbie"), Viola Davis (2011, "Służące") i Quvenzhane Wallis (2012, "Bestie z południowych krain").

Wcześniej głos w debacie na temat braku różnorodności wśród nominacji do Oscarów zabrali m.in. Michael Caine (który wierzył, że dla każdego aktora nadejdzie kiedyś czas), jak i Charlotte Rampling, przekonana, że nie można kogoś nagradzać tylko dlatego, że należy do mniejszości.

d1vastp

Podziel się opinią

Share
d1vastp
d1vastp