Trwa ładowanie...
d3851ea
Aktualności
+1

"Hel": zobacz zwiastun tylko u nas [WIDEO]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Hel": zobacz zwiastun tylko u nas [WIDEO]
(getty)
d3851ea

5 sierpnia na ekrany kin wejdzie thriller *"Hel" – debiut reżyserski duetu Katii Priwieziencew i Pawła Tarasiewicza. W roli głównej Marcin Kowalczyk, czyli niezapomniany Magik z „Jesteś Bogiem”, a ostatnio Tryton z „Córek Dancingu” – Najlepszego Debiutu 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni. W filmie zobaczymy również Katarzynę Paskudę - polski króliczek Playboya wraca na wielki ekran po 6 latach przerwy. Jako pierwsi w Polsce mamy przyjemność zaprezentować zwiastun filmu.*

W sierpniu 2015 „Hel” zdobył nagrodę na międzynarodowych targach filmowych Golden Carpathian Prize dla najlepszego projektu. Porównywany do dzieł Nicolasa Windinga Refna i Davida Lyncha film znalazł się w doborowym gronie filmów pokazywanych podczas 31. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Walczył również o główne nagrody Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych – „Młodzi i Film”.

d3851ea

"Hel" to opowieść o niewyjaśnionych okolicznościach, w odciętym od świata i na pozór spokojnym półwyspie helskim, gdzie dochodzi do tajemniczej zbrodni. Łączy ona ze sobą młodego chłopaka Kaila (Marcin Kowalczyk) oraz Milę (w tej roli debiutantka, Małgorzata Krukowska) – striptizerkę z lokalnego baru. Głównym podejrzanym w sprawie jest amerykański pisarz Jack (Philip Lenkowsky), który przyjechał do Polski pisać nowy scenariusz. Wkrótce jednak policyjne śledztwo odkryje mroczne sekrety mieszkańców kurortu.

„Hel” to pełnometrażowy debiut duetu reżyserskiego Katii Priwieziencew i Pawła Tarasiewicza, wyprodukowany przez jednoczącą twórców firmę AMONDO Films. Za zdjęcia odpowiadają Clemence Thurninger, Joaquin Del Paso i Paweł Tarasiewicz. Muzykę do filmu napisał Patryk Zakrocki.

Głównym założeniem naszej opowieści jest zbadanie cienkiej granicy między fikcją a rzeczywistością. Chcieliśmy stworzyć film, który opiera się na klimacie, aurze tajemniczości, którego akcja jest apolityczna i nieosadzona w jakichkolwiek realiach, tak żeby była zrozumiała zarówno dla polskiego, jak i zagranicznego widza. Dodatkowo umiejscowienie akcji filmu w uniwersalnej rzeczywistości pozwala nam w pełni poczuć magię kina i przenieść się na moment w inną czasoprzestrzeń – twórcy filmu.

d3851ea

Podziel się opinią

Share
d3851ea
d3851ea