Trwa ładowanie...
d6uwog9
Aktualności

''Heniek'': Jazzowa muzyka w filmie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Heniek'': Jazzowa muzyka w filmie
d6uwog9

„Heniek” w kinach od 1 czerwca. Oprócz mnóstwa nagród i docenianego scenariusza, aktorstwa i zdjęć, producenci filmu pragną również zwrócić uwagę widzów na muzykę, autorstwa Adama Niedzielina i Bartosza Tomaszka.

Bartosz Tomaszek - kompozytor i producent muzyczny. Autor muzyki do wielu piosenek, programów telewizyjnych. Prezes Fundacji Propagowania Kultury i Sztuki PatronArt.

Adam Niedzielin - kompozytor, muzyk oraz wykładowca na Akademii Muzycznej w Katowicach. Bierze również czynny udział w projektach artystów o różnym rodowodzie muzycznym. Między innymi jest członkiem zespołu Mariusza Lubomskiego, wykonawcy z gatunku piosenki autorskiej. Wraz z Big Bandem Zygmunta Kukli towarzyszy gwiazdom polskiej sceny na festiwalach w Opolu i Kołobrzegu.

Muzyka do filmu Heniek - jest to typowa muzyka ilustracyjna, bardzo często bez tematu głównego. Została ona nagrana „na żywo”; muzycy grali w studiu, obserwując wybrane fragmenty filmu. Nawiązując do polskiej muzyki filmowej lat sześćdziesiątych, jest ona utrzymana w mainstreamowym nurcie jazzowym, z nielicznymi elementami funky. Większość utworów została nagrana w trio - piano, kontrabas, perkusja. Wraz z rozwojem akcji do dwóch numerów dołącza trąbka. Ascetyczne brzmienie, zminimalizowana ilość efektów współgrają z czarno-białym obrazem. Ze względu na ilustracyjność utworów - nie są one długie.

d6uwog9

Podziel się opinią

Share

d6uwog9

d6uwog9