Trwa ładowanie...
historia roja
04-03-2016 16:05

"Historii Roja": Historia opowiedziana z olbrzymim rozmachem

Share
"Historii Roja": Historia opowiedziana z olbrzymim rozmachemŹródło: getty
d388uj0

Od dzisiaj w kinach w całej Polsce można zobaczyć *"Historię Roja, czyli w ziemi lepiej słychać" – pierwszy film fabularny o Żołnierzach Wyklętych. Prezentujemy materiał video, w którym aktorzy wcielający się w główne role opowiadają o tej produkcji.*

Na ten film twórcy oraz widzowie czekali 6 lat. Tyle bowiem czasu minęło od powstania pomysłu na zrealizowanie pierwszego filmu fabularnego o Żołnierzach Wyklętych. „Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać” jest od dzisiaj grana w kinach w całej Polsce.

d388uj0

„Film jest dla tych wszystkich, którzy czekali długie lata na pierwszy film o Żołnierzach Wyklętych” - mówi o produkcji Jerzego Zalewskiego muzyk, wokalista i debiutujący aktor – Krzysztof Zalewski-Brejdygant, odtwórca tytułowej roli Mieczysława Dziemieszkiewicza pseudonim „Rój”.

„Żołnierze Wyklęci to byli młodzi ludzie, bohaterowie, którzy nie złożyli broni. Składali przysięgę na wolną Polskę i tej wolnej Polsce byli wierni do końca. Myślę, że warto o nich przypominać i kręcić filmy.” – dodaje Marcin Kwaśny, czyli filmowy brat „Roja” - Roman Dziemieszkiewicz pseudonim „Pogoda”. „Historia opowiedziana z olbrzymim rozmachem, z efektami pirotechnicznymi, z pościgami, strzelaninami. Będzie to kina atrakcyjne dla widza. Ma Hollywoodzki rozmach.” – dodaje.

„Przede wszystkim jest to film dla młodych ludzi, którzy docenią w końcu że żyjemy w wolnym kraju. Jak wyjdziemy z tego filmu to bardziej docenimy to co mamy.” – powiedział Krzysztof Zalewski-Brejdygant.

„Historia Roja” w kinach

d388uj0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d388uj0
d388uj0