Trwa ładowanie...
hugh laurie

Hugh Laurie na koncertach w Poznaniu i Szczecinie

Share
Hugh Laurie na koncertach w Poznaniu i Szczecinie
d3ffbuu

Muzyk i aktor, *Hugh Laurie, który zyskał międzynarodowy rozgłos za sprawą tytułowej roli w serialu "Doktor House" wystąpi 27 lipca w Poznaniu (Aula UAM) i 29 lipca w Szczecinie (Zamek Książąt Pomorskich).*

Hugh Laurie jest prawdziwym człowiekiem renesansu - choć przede wszystkim rozpoznawany jest przez wzgląd na karierę aktorską, jest także pisarzem, producentem, muzykiem i kompozytorem. Na koncie ma występy w filmach "101 Dalmatyńczyków", "Człowiek w żelaznej masce" czy "The Oranges". Błyskotliwe były również jego role telewizyjne - w "Jeeves and Wooster", "Saturday Live" czy "A Bit of Fry and Laurie". Żadne z wcześniejszych wcieleń nie przyniosło mu jednak takiej popularności jak udział w ośmiu sezonach serialu "Doktor House". Dzięki roli socjopatycznego i jednocześnie genialnego Gregory'ego House'a, Laurie zyskał m.in. dwa Złote Globy i sześć nominacji do Emmy.

W 2011 roku Laurie wydał debiutancką, bluesową płytę. "Let Them Talk" rozeszła się w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie, w kilku krajach pokrywając się platyną i złotem. Po jej sukcesie przyszła pora na kolejny album - "Didn't It Rain", w ramach promocji którego Laurie po raz pierwszy wystąpił w Polsce (6 czerwca 2013, Sala Kongresowa, Warszawa) w towarzystwie znakomitych The Copper Bottom Band.

d3ffbuu

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ffbuu
d3ffbuu