Trwa ładowanie...
dnz5b4k

Hugo i jego wynalazek

Najnowsze informacje
3.4
(53 głosy)
Oceń:
2
1
dnz5b4k

„Hugo i jego wynalazek” (ang. Hugo) to amerykański film fantasy z 2011 roku, stworzony na podstawie książki "Wynalazek Hugona Cabreta" Briana Selznicka. Obraz wyreżyserował Martin Scorsese, scenariusz napisał John Logan. W filmie wystąpili: Asa Butterfield, Chloë Grace Moretz, Sacha Baron Cohen, Jude Law, Christopher Lee, Helen McCrory, Emily Mortimer, Ray Winstone i inni.

Bohaterem filmu jest Hugo-sierota (Asa Butterfield) mieszkający w korytarzach ukrytych w murach paryskiego dworca, gdzie jego życie zależy od zachowania anonimowości. Kiedy jednak jego losy zazębiają się z życiem pewnej dziewczynki (Chloë Grace Moretz), kochającej książki oraz starca (Ben Kingsley) prowadzącego na dworcu sklepik z zabawkami, jego podziemne życie zostanie zagrożone. Tajemniczy rysunek, notes, skradziony klucz, mechaniczny człowiek i ukryta wiadomość od nieżyjącego ojca Hugona (Jude Law) to elementy tworzące szkielet tej pięknej historii.

"Hugo i jego wynalazek" uznany został przez amerykańskich krytyków i recenzentów zrzeszonych w National Board of Review za najlepszy film roku. Sam twórca uzyskał tytuł najlepszego reżysera. Film zdobył także aż jedenaście nominacji do Oscarów 2011, co czyni go filmem o największej ilości nominacji w tej edycji Oscarów. Ponadto Martin Scorsese otrzymał Złotego Globa za reżyserię tego filmu.

Podziel się opinią

2
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnz5b4k
dnz5b4k
dnz5b4k