ycipk-3ec1gl
ycipk-3ec1gl

Hugo i jego wynalazek - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Hugo i jego wynalazek” (ang. Hugo) to amerykański film fantasy z 2011 roku, stworzony na podstawie książki "Wynalazek Hugona Cabreta" Briana Selznicka. Obraz wyreżyserował Martin Scorsese, scenariusz napisał John Logan. W filmie wystąpili: Asa Butterfield, Chloë Grace Moretz, Sacha Baron Cohen, Jude Law, Christopher Lee, Helen McCrory, Emily Mortimer, Ray Winstone i inni.

Bohaterem filmu jest Hugo-sierota (Asa Butterfield) mieszkający w korytarzach ukrytych w murach paryskiego dworca, gdzie jego życie zależy od zachowania anonimowości. Kiedy jednak jego losy zazębiają się z życiem pewnej dziewczynki (Chloë Grace Moretz), kochającej książki oraz starca (Ben Kingsley) prowadzącego na dworcu sklepik z zabawkami, jego podziemne życie zostanie zagrożone. Tajemniczy rysunek, notes, skradziony klucz, mechaniczny człowiek i ukryta wiadomość od nieżyjącego ojca Hugona (Jude Law) to elementy tworzące szkielet tej pięknej historii.

"Hugo i jego wynalazek" uznany został przez amerykańskich krytyków i recenzentów zrzeszonych w National Board of Review za najlepszy film roku. Sam twórca uzyskał tytuł najlepszego reżysera. Film zdobył także aż jedenaście nominacji do Oscarów 2011, co czyni go filmem o największej ilości nominacji w tej edycji Oscarów. Ponadto Martin Scorsese otrzymał Złotego Globa za reżyserię tego filmu.

ycipk-3ec1gl
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-3ec1gl
ycipk-3ec1gl
ycipk-3ec1gl