Trwa ładowanie...
ida
06-11-2014 04:04

"Ida" i "Obietnica" na festiwalu w Sztokholmie

"Ida" i "Obietnica" na festiwalu w Sztokholmie
d20lhf1
d20lhf1

Na rozpoczętym właśnie 25. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Sztokholmie widzowie będą mogli obejrzeć dwa głośne polskie filmy: "Idę" Pawła Pawlikowskiego oraz "Obietnicę" Anny Kazejak.

"Ida", która reprezentuje Polskę w wyścigu o Oscary oraz Nagrodę Publiczności Europejskiej Akademii Filmowej, gościła już na wielu międzynarodowych festiwalach. W ubiegłym roku zdobyła główną nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Londynie. Dramat pokazywany był też m.in. w Rotterdamie, Sarajewie, Helsinkach, Rio de Janeiro, Nashville, Hongkongu, Belgradzie i Glasgow. Zdobył już kilkadziesiąt międzynarodowych statuetek. Opowiada o nowicjuszce (Agata Trzebuchowska), która dowiaduje się, że jest Żydówką, a jej ciotka (Agata Kulesza) to stalinowska prokurator.

"Obietnica", która powstała we współpracy z Danią, prezentowana już była m.in. publiczności festiwali w Berlinie, Karlowych Warach i Chicago. Opowiada o nastolatkach, którzy dokonują brutalnej zbrodni. W głównych rolach występują Eliza Rycembel, Mateusz Więcławek oraz Magdalena Popławska, Dawid Ogrodnik i Andrzej Chyra.

W Sztokholmie pokazanych zostanie łącznie 201 filmów z 60 krajów. Nagrodę za całokształt twórczości odbierze na festiwalu Uma Thurman. Impreza potrwa do 16 listopada.

d20lhf1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20lhf1