Trwa ładowanie...
d36ne7j

''Ida'' Pawła Pawlikowskiego po raz pierwszy w otwartej telewizji

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Ida'' Pawła Pawlikowskiego po raz pierwszy w otwartej telewizji
(mat. dystrybutora)
d36ne7j

Już 19 listopada, w czwartkowym cyklu „Kocham Kino” telewizyjna premiera jednego z najważniejszych polskich filmów ostatnich lat – nagrodzonego Oscarem i wieloma prestiżowymi nagrodami obrazu Pawła Pawlikowskiego ze znakomitymi kreacjami Agaty Kuleszy, Agaty Trzebuchowskiej i Dawida Ogrodnika!

Lata 60. w Polsce. Anna (Agata Trzebuchowska) jest nowicjuszką, sierotą wychowywaną w zakonie. Przed złożeniem ślubów matka przełożona stawia jej warunek: Anna musi odwiedzić swoją ciotkę, Wandę (Agata Kulesza), jedyną żyjącą krewną. Kobiety wspólnie wyruszają w podróż, która ma im pomóc nie tylko w poznaniu tragicznej historii ich rodziny, ale i prawdy o tym, kim są obecnie. Poruszający, kameralny, wybitny w obrazie dramat, którym reżyser wraca do rodzinnego kraju. Z wielkim wyczuciem łączy intymną historię młodej kobiety z historycznym i społecznym tłem.

d36ne7j

Film Pawła Pawlikowskiego jest laureatem Oscara (2015) w kategorii Najlepszy film obcojęzyczny, jak również niezliczonej liczby prestiżowych nagród na światowych i polskich festiwalach filmowych, w tym BAFTA w kategorii Najlepszy film obcojęzyczny; nagrody FIPRESCI na Toronto International Film Festival, Grand Prix na London Film Festival czy Złotych Lwów na Gdynia Film Festival.

"Ida" zostanie wyemitowana w czwartek, 19 listopada o godz. 21:45 na antenie TVP2 w cyklu Kocham Kino.

d36ne7j

Podziel się opinią

Share

d36ne7j

d36ne7j