Trwa ładowanie...

''Igrzyska śmierci'': Autorka książki zadowolona z adaptacji

Share
''Igrzyska śmierci'': Autorka książki zadowolona z adaptacji
Źródło: Forum Film
d3tlyo3

Suzanne Collins, autorka książki "<a href="http://film.wp.pl/igrzyska-smierci-6027628870959745c">Igrzyska śmierci</a>", jest zadowolona z kinowej adaptacji swojego dzieła.

Pisarka miała już okazję zobaczyć gotowy film, który niebawem zagości w kinach.

- Widziałam już ukończony film "Igrzyska śmierci" i bardzo mi się podobał - poinformowała Collins na swoim profilu Facebook. - Książka i film są od siebie niezależne, ale równocześnie się uzupełniają. Reżyser Gary Ross stworzył adaptację wierną pod względem narracji i fabuły. Udało mu się też przedstawić naprawdę bogatą i imponującą wizję Panem. A aktorzy... są absolutnie wspaniali, z Jennifer Lawrence na czele. To wspaniałe uczucie patrzeć, jak tchnęli życie w te postaci. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w tym przedsięwzięciu. Mam nadzieję, że film spodoba się wam tak samo, jak mnie!

d3tlyo3

Przypomnijmy, że film "Igrzyska śmierci" przedstawia wydarzenia z przyszłości. Nie ma już Stanów Zjednoczonych - zamiast nich na terenach Ameryki Północnej powstaje państwo Panem. Władze stolicy zmuszają podległe rejony do corocznej "daniny" w postaci chłopca i dziewczyny pomiędzy dwunastym a osiemnastym rokiem życia. Ofiary muszą brać udział w transmitowanym na żywo przez telewizję turnieju na śmierć i życie. Główną bohaterką opowieści jest Katniss Everdeen, która dobrowolnie zgłasza się do udziału w igrzyskach, aby ocalić swoją siostrę.

W rolach głównych występują Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Woody Harrelson, Liam Hemsworth i Elizabeth Banks.

Już 23 marca obraz zagości w polskich kinach.

d3tlyo3

Podziel się opinią

Share
d3tlyo3
d3tlyo3