Trwa ładowanie...
kino
17-05-2018 18:24

Ile kosztuje bilet do kina. Sprawdziliśmy

Mówi się, że ceny biletów do kina bywają bardziej słone niż popcorn. Sprawdzamy, ile w tym prawdy i które multipleksy oferują najlepsze ceny.

Share
Ile kosztuje bilet do kina. SprawdziliśmyŹródło: Fotolia
d3mftsn

W niektórych kinach ceny biletów dochodzą nawet do 40 zł. Na przykład bilet na premierowe filmy w kinie Multikino w Złotych Tarasach, oglądane w formacie trójwymiarowym w pierwszy weekend wyświetlania, po doliczeniu 3 zł opłaty za okulary, kosztują aż 41 złotych. To najwyższe ceny w Warszawie. Poza stolicą bilety do Multikina, czyli jednego z najpopularniejszych kinowych sieciówek, można kupić nieco taniej, jednak różnica waha się zaledwie o 2-3 zł.

Nie tylko Multikino ma tak wygórowane ceny. W Cinema City w weekend na filmy trójwymiarowe również zapłacimy 40 zł. Mniej wydamy w kinach Helios. W weekend za film w wymiarze 3D zapłacimy (jedynie!) 32 zł (w tym dopłata 3 zł za okulary).
W mniejszych kinach jest jeszcze taniej: w Atlanticu normalny bilet w weekend kosztuje 30 złotych, w Kinotece – 28 zł, w Wiśle – 25 zł.

W obliczu tej sytuacji najlepiej wybrać się do kina w ciągu tygodnia. Możemy wtedy uzyskać liczne zniżki. Helios proponuje "Tanie Wtorki". W drugi dzień tygodnia za bilet trzeba zapłacić 20 zł. Sieci mają także propozycje dla kinomanów, np. z kartą Unlimited w sieci Cinema City można chodzić bez ograniczeń do kina, płacąc 49 złotych miesięcznie. Cena biletu do Multikina w Złotych Tarasach też robi się bardziej do przełknięcia, jeżeli wziąć pod uwagę, że upoważnia on do czterech godzin parkowania gratis (to koszt 20 zł).

d3mftsn

Promocji, które mają przyciągnąć klienta do - i tak już drogich kin - jest wiele, jednak nigdy nie zapłacimy za wejście na film mniej niż 15 zł (bez ulg studenckich i innych). A bilet to przecież nie koniec wydatków, bo trudno wyobrazić sobie seans bez odpowiednich przekąsek, których niełatwo odmówić szczególnie dzieciom. W tym wypadku weekendowe wyjście do kina 4-osobowej rodziny, to wydatek rzędu około 200 zł. Choć kina nie narzekają na frekwencję, z pewnością byłaby ona jeszcze większa, gdyby bilet nie osiągały aż tak zawrotnych cen.

d3mftsn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mftsn