Trwa ładowanie...

Ile zarobi "Ostatni Jedi"? Pobije wynik "Przebudzenia mocy"?

Disney, LucasFilm i Rian Johnson mogą spać spokojnie. Film "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" okaże się jednym z największych kinowych sukcesów 2017 r. Produkcja jednak raczej nie pokona swej poprzedniczki, czyli "Przebudzenia mocy".

Share
Ile zarobi "Ostatni Jedi"? Pobije wynik "Przebudzenia mocy"?
Źródło: Materiały prasowe
dtq771n

Jeśli sprawdzą się prognozy, w weekend otwarcia w USA "Ostatni Jedi" zarobi aż 200 mln dolarów. Suma imponująca, która zapewni pokonanie tegorocznego rekordzisty, "Pięknej i bestii" (176,5 mln dolarów). To jednak blisko 50 tys. dolarów mniej niż w przypadku obrazu "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy", który w 2015 przez pierwsze trzy dni w amerykańskich kinach przyniósł 247,5 mln dolarów.

Zobacz zwiastun filmu "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi":

Łącznie siódma odsłona sagi wyreżyserowana przez J.J. Abramsa zarobiła 936,6 mln dolarów w samych tylko Stanach Zjednoczonych. Epizod VIII, według przewidywań specjalistów, powinien zarobić 742 mln dolarów.

dtq771n

"Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" do naszych kin trafiają już 14 grudnia. - Stawiając pierwsze kroki w świecie Jedi, Rey dołącza do Luke'a Skywalkera i zaczyna przygodę, podczas której razem z Leią, Finnem i Poe odkrywają tajemnice Mocy i sekrety przeszłości - czytamy w opisie.

W obsadzie znaleźli się: Daisy Ridley, Carrie Fisher, Mark Hamill, John Boyega, Adam Driver, Oscar Isaac, Lupita Nyong'o, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie i Andy Serkis. Ponadto na ekranie pojawią się: Benicio Del Toro, Laura Dern i Kelly Marie. Rian Johnson odpowiada za reżyserię, jak i scenariusz. Kathleen Kennedy i Ram Bergman są producentami.

Produkcja trwa 150 minut, co oznacza, że z reklamami w kinie spędzimy blisko 3 godziny. Rian Johnson nakręci też całą nową trylogię "Gwiezdnych wojen".

Czy "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" to dobry film? Zapytaliśmy widzów:

dtq771n

Podziel się opinią

Share
dtq771n
dtq771n