Trwa ładowanie...
d1zn5m4

Imagine

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Share
d1zn5m4

„Imagine” to komediodramat z 2012 roku wyprodukowany w Polsce, Francji, Portugalii oraz w Wielkiej Brytanii. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Andrzej Jakimowski, a za produkcję Vladimir Kokh i François d'Artemare. Muzykę skomponował Tomasz Gąssowski. Film "Imagine" otworzył 28. Warszawski Festiwal Filmowy, była to jego światowa premiera.

Ian, nowy instruktor w znanej lizbońskiej klinice chorób wzroku, zaczyna uczyć orientacji w przestrzeni międzynarodową grupę niewidomych pacjentów. Według niego kluczem do poruszania się i prowadzenia spełnionego życia są umysł i wyobraźnia, a nie percepcja zmysłowa. Jego metody, choć skuteczne, okazują się zbyt dużym wyzwaniem.

Ian nie jest zwyczajnym nauczycielem. Uczy niewidomych jak postrzegać przestrzeń. Jedną z jego wyjątkowych technik jest echolokacja. Jakimowski napisał scenariusz "Imagine" po kilku miesiącach badań nad technikami orientacji przestrzennej używanymi przez niewidomych.

W filmie w rolach głównych zagrali: Edward Hogg jako Ian, Alexandra Maria Lara jako Eva, David Atrakchi – Podróżnik, Teresa Madruga - Siostra Maria, Luís Lucas – Chirurg, João Vaz – José, Melchior Derouet – Serrano, Francis Frappat – Doktor, João Lagarto - Brat Humberto.

Imagine
Tytuł oryginalny

Imagine

Gatunek

dramat, komedia

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

12.04.2013

Czas trwania

105 min.

Obsada
d1zn5m4

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zn5m4
d1zn5m4
d1zn5m4