Trwa ładowanie...
d3rl152

Imagine

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d3rl152

„Imagine” to komediodramat z 2012 roku wyprodukowany w Polsce, Francji, Portugalii oraz w Wielkiej Brytanii. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Andrzej Jakimowski, a za produkcję Vladimir Kokh i François d'Artemare. Muzykę skomponował Tomasz Gąssowski. Film "Imagine" otworzył 28. Warszawski Festiwal Filmowy, była to jego światowa premiera.

Ian, nowy instruktor w znanej lizbońskiej klinice chorób wzroku, zaczyna uczyć orientacji w przestrzeni międzynarodową grupę niewidomych pacjentów. Według niego kluczem do poruszania się i prowadzenia spełnionego życia są umysł i wyobraźnia, a nie percepcja zmysłowa. Jego metody, choć skuteczne, okazują się zbyt dużym wyzwaniem.

Ian nie jest zwyczajnym nauczycielem. Uczy niewidomych jak postrzegać przestrzeń. Jedną z jego wyjątkowych technik jest echolokacja. Jakimowski napisał scenariusz "Imagine" po kilku miesiącach badań nad technikami orientacji przestrzennej używanymi przez niewidomych.

W filmie w rolach głównych zagrali: Edward Hogg jako Ian, Alexandra Maria Lara jako Eva, David Atrakchi – Podróżnik, Teresa Madruga - Siostra Maria, Luís Lucas – Chirurg, João Vaz – José, Melchior Derouet – Serrano, Francis Frappat – Doktor, João Lagarto - Brat Humberto.

Imagine
Tytuł oryginalny

Imagine

Gatunek

dramat, komedia

Kraj produkcji

Francja

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

12.04.2013

Czas trwania

105 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rl152
d3rl152
d3rl152