Trwa ładowanie...
tom hanks
12-05-2015 12:38

''Inferno'', czyli wielki powrót Roberta Langdona!

''Inferno'', czyli wielki powrót Roberta Langdona!Źródło: mat. promocyjne
d1bwq5s
d1bwq5s

Ruszyły zdjęcia na planie adaptacji bestsellerowej powieści Dana Browna „Inferno”. W roli głównej Tom Hanks. Reżyseria: Ron Howard. Seria, w której pierwsze skrzypce gra Robert Langdon (Tom Hanks), przyniosła dotąd 1,2 miliarda dolarów. Film wytwórni Columbia Pictutres wejdzie do kin 14 października 2016 r.

Laureat Oscara Tom Hanks powraca w roli Roberta Langdona. W superprodukcji zobaczymy międzynarodową obsadę, m.in. nominowaną do Oscara Felicity Jones, Irrfana Khana, Omara Sy’a, Bena Fostera oraz Sidse Babett Knudsen. Za reżyserię odpowiada twórca dwóch poprzednich części – Ron Howard, zdobywca Oscara za dramat „Piękny umysł”. Scenariusz, na podstawie powieści Dana Browna, napisał David Koepp. Producentami wykonawczymi obrazu są: David Householter, Dan Brown, Anna Culp oraz William M. Connor.

Inferno” stanowi kontynuację przygód profesora Uniwersytetu Harvarda, wybitnego ikonografa Roberta Langdona, który długo pogrążony w śpiączce, budzi się z letargu w jednym z włoskich szpitali. Langdon cierpi na zanik pamięci; w powrocie do zdrowia pomaga mu doktor Sienna Brooks, która stara się przywrócić jego wspomnienia. Nie ma na to wiele czasu, profesor musi bowiem powstrzymać szaleńczy plan Bertranda Zobrista, naukowca opętanego obsesją na punkcie „Boskiej komedii”, który za pomocą śmiercionośnego wirusa planuje zlikwidować przeludnienie na ziemi.

Ron Howard: – Czuję ogromne emocje, to już trzeci film o przygodach Langdona! Wiem, że publiczność na całym świecie czeka z zapartym tchem, a jej apetyt rośnie z każdym dniem. Obiecuję, że widzowie dostaną to, na co czekają.

d1bwq5s

Zdjęcia do filmu powstaną we Florencji, Wenecji i Budapeszcie.

W 2006 roku na ekrany polskich kin trafił "Kod Da Vinci" - także ekranizacja bestsellerowego dzieła Dana Browna, w którym mogliśmy podziwiać Toma Hanksa:

d1bwq5s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bwq5s