''Inny Świat'': Przedpremierowa trasa filmu

8 marca Polska Światłoczuła rusza w trasę z filmem dokumentalnym Doroty Kędzierzawskiej „Inny świat”, wyprodukowanym przez Narodowy Instytut Audiowizualny oraz TVP Kultura, o Danucie Szaflarskiej.

''Inny Świat'': Przedpremierowa trasa filmu
Źródło zdjęć: © Kid Film

07.03.2013 15:27

"Inny świat" to osobista opowieść o życiu młodej aktorki, matki w czasach okupacji, ale także wdzięczny obraz nieistniejącego już świata, stworzony dzięki urzekającym wspomnieniom z młodości nie tylko wybitnej aktorki, ale także fascynującej osoby jaką niewątpliwie jest Pani Danuta. Dziesięciu projekcjom w miejscach, w których nie ma dostępu do polskiego kina towarzyszyć będą autorzy filmu: reżyser – Dorota Kędzierzawska oraz autor zdjęć – Arthur Reinhart. Jako pomysłodawcy projektu są jednymi z najbardziej „światłoczułych” osób z ekipy. Wkrótce po trasie film będzie miał swoją premierę kinową, a następnie będzie można go zobaczyć w wybranych kinach studyjnych i lokalnych w całej Polsce.

Tym razem odwiedzimy:

8 III Kętrzyn (Gimnazjum nr 2), 18:00
9 III Supraśl (Dom Ludowy), 18:00
10 III Zabłocie (Zakład Karny – pokaz otwarty),18:00
11 III Krasnystaw (Urząd Miasta), 19:00
12 III Lesko (Hotel Szelców), 18:00
13 III Rytro (Gimnazjum), 18:00
13 III Uherce Mineralne (Zakład Karny), 10:00
14 III Nowy Wiśnicz (Zakład Karny), 10:00
14 III Miasteczko Śląskie (Miejski Dom Kultury), 19:00
15 III Jaworzno (Dom Pomocy Bezdomnym), 18:00

Pod nazwą Polska Światłoczuła kryje się idea, w której docieramy do niewielkich, zapomnianych i niemal niewidocznych na mapach, miejsc, gdzie urządzamy w ciemnej sali, na dużym ekranie projekcje współczesnego, autorskiego polskiego kina. Po nich można spotkać się i porozmawiać z jego twórcami (reżyserem, aktorem, operatorem, scenografem, montażystą) przyjrzeć się im a także sąsiadom, zapytać, opowiedzieć o sobie, popatrzeć sobie w oczy. Stworzyliśmy, filmową mapę Polski. Docieramy do najmniejszych zakątków naszego kraju i urządzamy tam projekcje, które mają charakter niezwykły. Na moment ożywają salki starych kin, prowincjonalnych domów kultury, zakładów karnych a nawet kościołów.

Po projekcjach odbędą się dyskusje z twórcami, w których będzie można uczestniczyć w przez czat, jednocześnie oglądając transmisje on-line. Z tego powodu bardzo zależałoby mi na wsparciu z Państwa strony. Nie chcemy ograniczać się do poinformowania mieszkańców miejscowości, które odwiedzimy, ale wszystkich mających dostęp do internetu. Nie tylko w Polsce. Informacja zamieszczona na Państwa stronie i na Facebooku może przyczynić się do rozwinięcia dyskusji o polskim kinie.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)