Trwa ładowanie...

J.J. Abrams napisał nowy utwór do ''Gwiezdnych wojen''

Share
J.J. Abrams napisał nowy utwór do ''Gwiezdnych wojen''
d1r3f2b

W nadchodzącym obrazie "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy" znajdzie się nowa piosenka towarzysząca scenie w kantynie.

Przypomnijmy, że w oryginalnym obrazie "Gwiezdne wojny: część IV - Nowa nadzieja" usłyszeliśmy kompozycję "Mad About Me" autorstwa Johna Williamsa w scenie, która rozgrywała się w kantynie Mos Eisley. Najwyraźniej w nowym filmie też będziemy mieć scenę w kantynie i nową piosenkę. Twórcami tym razem są J.J. Abrams oraz raper, aktor i scenarzysta, Lin-Manuel Miranda. John Williams tym razem nie chciał napisać utworu, reżyser skorzystał więc z pomoc innego artysty, który zresztą sam zaproponował, że przygotuje numer.

- Wysyłaliśmy sobie fragmenty muzyki mailem - wspominał Abrams podczas wizyty w talk show Jimmy'ego Fallona. - On śpiewa i gra na isntrumentach, ja gram. Mamy więc w filmie muzyczną sekwencję, którą napisałem z Linem-Manuelem Mirandą.

d1r3f2b

Miranda potwierdził informację na Twitterze.

Akcja obrazu "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy" rozgrywać się będzie 30 lat po wydarzeniach z "Powrotu Jedi". W nowej części kosmicznej opowieści do swoich ról wracają Mark Hamill, Harrison Ford i Carrie Fisher, Anthony Daniels, Peter Mayhew, Kenny Baker i Warwick Davis. Ponadto na ekranie pojawią się Oscar Isaac, John Boyega, Daisy Ridley, Adam Driver, Domhnall Gleeson, Lupita Nyong'o, Gwendoline Christie, Crystal Clarke, Pip Anders i Max von Sydow. Dzieło wyreżyserował J.J. Abrams, który również - razem z Lawrence'em Kasdanem - napisał scenariusz.

Lin-Manuel Miranda znany jest z broadwayowskich musicali "In the Heights" i "Hamilton" czy serialu "Do No Harm".

d1r3f2b

Podziel się opinią

Share
d1r3f2b
d1r3f2b