Trwa ładowanie...
d2mxunv
Megafon.pl
Aktualności

James Cameron dostał górę pieniędzy na nowe "Avatary". Wytwórnia chce powtórki sukcesu sprzed ośmiu lat

James Cameron rozpoczął prace nad czterema sequelami przeboju "Avatar". Zgodnie z przewidywaniami produkcja nadchodzących filmów pochłonie bajońskie sumy. Nic dziwnego, skoro budżet pierwszej części z 2009 r. wynosił rekordowe 237 mln dol.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
James Cameron dostał górę pieniędzy na nowe "Avatary". Wytwórnia chce powtórki sukcesu sprzed ośmiu lat
(Materiały prasowe)
d2mxunv

Jeśli wierzyć medialnym doniesieniom, budżet nowych obrazów przekroczy miliard dolarów. Pierwsza produkcja trafi do kin 18 grudnia 2020 r. Następne filmy z cyklu będzie można oglądać kolejno 17 grudnia 2021 r., 20 grudnia 2024 r. i 19 grudnia 2025 r.

Zdjęcia ruszyły w poniedziałek, 25 września, w Manhattan Beach, kalifornijskim mieście w hrabstwie Los Angeles.

Nowe odsłony "Avatara" mają być sagą rodzinną z wojennym wątkiem. Do swych ról wracają Sam Worthington, Zoe Saldana, Stephen Lang i Sigourney Weaver, Matt Gerald a także Joel David Moore i CCH Pounder. Ponadto w obsadzie znalazł się Cliff Curtis i Oona Chaplin. Za kamerą wszystkich części, realizowanych jednocześnie, staje James Cameron.

d2mxunv

#dziejesiewkulturze: James Cameron rzuca nowe światło na sequele "Avatara":

Przypomnijmy, że przedstawiony widzom w 2009 roku "Avatar" okazał się prawdziwym kinowym rekordzistą i zarobił 2,8 mld dol. Opowiadał o odległej planecie - Pandorze - na której ludzie natykają na rasę wyjątkowo związaną z naturą. Cameron nie tylko wyreżyserował dzieło, ale również napisał jego scenariusz.

d2mxunv

Podziel się opinią

Share

d2mxunv

d2mxunv