Jasny i dobitny apel podczas oscarowej nocy: #SaveGhouta

Co oznacza kartka z tym napisem na tle wystrojonych gwiazd?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jasny i dobitny apel podczas oscarowej nocy: #SaveGhouta
(Twitter)
WP

Nominowany do Oscara w kategorii najlepszy dokument film "Ostatni w Aleppo” to obraz przedstawiający wolontariuszy Białych Hełmów przeszukujących gruzy zniszczonego w wyniku konfliktu zbrojnego syryjskiego miasta. Khaled, Mahmoud i Subhi mają nadzieję na odnalezienie żywych osób, ale napotkają głównie na martwe ciała. Reżyser pokazał wojnę w Syrii zupełnie inaczej, niż robią to serwisy informacyjne i politycy.

Obok jego historii nie można przejść obojętnie. Ekipa filmu jest już w Los Angeles, gdzie chce zwrócić uwagę świata na wydarzenia w Ghoucie, w której wojska prezydenta Assada dokonują rzezi przy cichym przyzwoleniu świata. Twórcy dystrybuują w mediach społecznościowych zdjęcia z czerwonego dywanu, na których obok wystrojonych gości umieszczają białą kartkę z napisem #SaveGhouta. Ich apel jest jasny i dobitny, a zobaczy go około 40 milionów Amerykanów i rzesze ludzi w prawie 250 krajach świata, w których transmitowana jest ceremonia wręczenia Oscarów.

Czy przełoży się na realne działanie gwiazd albo zmobilizuje je do zabrania głosu w tej sprawia ze sceny w Dolby Theatre?

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP