Trwa ładowanie...

''Jeż Jerzy'': Wideo-relacja z premiery filmu

''Jeż Jerzy'': Wideo-relacja z premiery filmuŹródło: AKPA
d1nm29u
d1nm29u

W warszawskiej Kinotece odbyła się uroczysta premiera filmu "Jeż Jerzy". Film animowany, ale reklamowany jako "nie dla dzieci". Przeczytaj naszą relację z premiery - zobacz też materiał filmowy, w którym twórcy filmu oraz gwiazdy dające głos Jerzemu i jego ukochanej (Borys Szyc* i Maria Peszek) opowiadają o pracy przy filmie.*

NASZA RECENZJA "JEŻA JERZEGO"NASZA RECENZJA "JEŻA JERZEGO"
Zrealizowany na podstawie jednego z najpopularniejszych komiksów w Polsce film Wojtka Wawszczyka, Kuby Tarkowskiego oraz Tomka Leśniaka powstawał przez trzy lata. Każde ujęcie, nawet takie, które na ekranie trwa mniej niż sekundę musiało być ręcznie namalowane, co zajmowało od jednego do trzech dni, a następnie zanimowane. Niektórzy aż do dnia premiery nie mieli okazji zobaczyć efektów swojej pracy.

Organizatorzy nie oszczędzali na dekoracjach (fot. AKPA)

d1nm29u

"Wychowałem się na komiksach "Tytus, Romek i Atomek", więc udział w projekcie "Jeż Jerzy" był dla mnie fantastyczną przygodą. Stałem się postacią z komiksu. Po raz pierwszy pracując nad filmem nie byłem ograniczony obrazem, ponieważ najpierw nagrywaliśmy dźwięk, a dopiero później powstał obraz, czyli postać, cielesność mojego bohatera" - powiedział Borys Szyc.

Także Maria Peszek była pod wrażeniem efektów pracy animatorów. "Moja postać nazywa Yola i jest bardzo słodką dziewczyną, jak ja. Nie znałam wcześniej tego komiksu. Jest świetny. To jest bardzo dobre kino, a dobre rzeczy są dla wszystkich, bez względu na wiek. Dla mnie, jako aktorki, to bardzo fajne doświadczenie".

Zobacz relację z premiery i wywiad z gwiazdami filmu:

Z kolei Bogusław Linda zagrał w filmie Bogusława Lindę i jak nam powiedział, to był jego pierwszy raz. Nie chciał jednak zdradzić czy na ekranie padnie jakieś kultowe zdanie z jego bogatej kinematografii. Zdradził natomiast, co sądzi o języku dzisiejszej młodzieży. "Myślę, że to jest normalne. Mam osiemnastoletnią córkę. Tragedia".

Michał Koterski też ma ochotę na Jeża (fot. AKPA)

d1nm29u

Bardziej rozmowny był Michał Koterski, który kocha kino, ale czy z wzajemnością? "Moja mama zawsze mi mówiła 'Misiu, będziesz wielki', a tata powtarzał 'Jak ty chcesz być wielki, jeśli się nie uczysz, nic nie robisz, siedź w kącie, a znajdą cię'. Chcę grać i myślę, że w ubiegłym roku udało mi się zagrać kilka fajnych ról. Na dobry początek. Jeż Jerzy to zdecydowanie ktoś mojej bajki. Całe życie marzę o tym, aby poznać świat z perspektywy człowieka pełnego wartości, zasad, uczuć i prawdy i jak do tej pory mi się to nie udało. To jest coś, za czym tęsknię. Mam wrażenie, że to czego doświadczam media, polityka, ludzie jest na poziomie zwierząt".

Producentem filmu "Jeż Jerzy" jest Maciej Ślesicki, a w pozostałych rolach występują m.in. Jarosław Boberek, Maciej Maleńczuk, Monika Olejnik, Krystyna Czubówna, Leszek Teleszyński czy Tomasz Knapik.

Rozchwytywany Michał Figurski podczas premiery (fot. AKPA)

d1nm29u

"Ten film należy oglądać z zadumą, w ciszy i spróbować odnaleźć siebie w karykaturalnej postaci głównego bohatera, Jeża Jerzego" - powiedział Michał Figurski.

** [

A MOGLI STOCZYĆ SIĘ NA SAMO DNO ]( http://film.wp.pl/nie-skonczyli-na-dnie-6025275771658881g )**

** [

NAJLEPSZE PROSTYTUTKI W HOLLYWOOD ]( http://film.wp.pl/nierzadnice-hollywood-6025275877319297g )**

** [

GWIAZDA NA WIZJI POSZŁA DO ŁÓŻKA Z OCHRONIARZEM! ]( http://teleshow.wp.pl/kim-kardashian-przekroczyla-kolejna-granice-6021950529430145g )**

d1nm29u

** [

GWIAZDY "SŁONECZNEGO PATROLU" DZIŚ. JAK WYGLĄDAJĄ? ]( http://teleshow.wp.pl/jak-dzis-wygladaja-gwiazdy-slonecznego-patrolu-6026603162764417g )**

d1nm29u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nm29u