Trwa ładowanie...
joanna

"Joanna" od 30 stycznia w ponad 450 kinach na całym świecie

Share
"Joanna" od 30 stycznia w ponad 450 kinach na całym świecie
Źródło: Facebook
d2tbale

Film dystrybuowany będzie w ponad 450 kinach na całym świecie przez ShortsHD, the Short Movie Channel i Magnolia Pictures w ramach przeglądu krótkometrażowych produkcji nominowanych w tym roku do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Do polskich kin *"Joanna" trafi 20 lutego w dystrybucji Solopan Polska.*

Ponad 20 nominowanych tytułów widzowie na całym świecie oglądać będą mogli aż do 22 lutego 2015, czyli daty uroczystej gali oscarowej. Na liście prezentowanych produkcji znalazł się także drugi polski film ubiegający się o statuetkę "Nasza klątwa" w reżyserii Tomka Śliwińskiego.

"Joanna" to jeden z najbardziej nagradzanych dokumentów ostatniego roku. Zdobyła dotychczas ponad 20 nagród i była pokazywana na ponad 30stu festiwalach na całym świecie, wśród nich: Nagroda dla Najlepszego Krótkometrażowego Filmu Dokumentalnego w Palm Springs, Silver Eye w Jihlavie, Nagroda Jury Młodzieżowego w Lipsku, Wyróżnienie Specjalne Jury na DocsBarcelona, Nagroda Publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym i wiele innych.

Wyjątkowość "Joanny" opiera się na subtelnej wizji reżysera. Brak w tym filmie narracji, która mówiła by widzowi, co czuć lub przeżywać. I właśnie akcentowanie tego, co niewypowiedziane wywołuje tak silne przeżycia u widzów.- pisała Kay Shackleton na łamach examiner.com.

d2tbale

Autorem zdjęć do filmu jest jeden z najzdolniejszych operatów młodego pokolenia, laureat tegorocznej Europejskiej Nagrody za Najlepsze Zdjęcia - Łukasz Żal, a muzykę skomponował laureat Oscara - Jan A.P. Kaczmarek.

Film powstał dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Producentem filmu jest Wajda Studio, koproducentem Narodowy Instytut Audiowizualny, a sponsorem Codemedia. "Joanna" była rozwijana w ramach Programu Dokumentalnego DOK PRO w Szkole Wajdy, pod okiem wybitnych polskich dokumentalistów: Marcela Łozińskiego, Jacka Bławuta i Vity Żelakaviciute.

d2tbale

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tbale
d2tbale