Trwa ładowanie...
d7xjicn

Jurassic World: Upadłe królestwo

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
4
2
d7xjicn
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Wielki powrót na wyspę dinozaurów, ponownie w towarzystwie Chrisa Pratta i Bryce Dallas Howard. „Jurassic World: Upadłe Królestwo” to kontynuacja filmu z 2015 roku, „Jurassic World” i piąta część opowieści o wyspie Isla Nublar, znanej z serii „Park Jurajski”.

Jurassic World: Upadłe Królestwo – zarys fabuły

Fabuła filmu nawiązuje do wydarzeń z poprzedniej części „Jurassic World”, gdy stworzony przez genetyków nowy gatunek dinozaura wymyka się spod kontroli i niszczy prężnie działający park rozrywki na Isla Nublar.

Od tamtej pory mijają 4 lata, podczas których narasta chaos, a dinozaury zaczynają żyć na wolności. Nad wyspą jednak krąży widmo niebezpieczeństwa. Okazuje się bowiem, że uśpiony dotąd wulkan przejawia ślady aktywności. Według naukowców jego wybuch może zniszczyć całą wyspę. Na ratunek dinozaurom wyruszają znani już bohaterowie, Owen Grady i Claire Dearing. Dodatkową motywacją dla Owena jest również chęć odnalezienia welociraptora Blue, którym opiekował się w pierwszych jego dniach życia.

Erupcja uaktywnionego wulkanu zaskakuje głównych bohaterów „Jurassic World: Upadłe Królestwo” na wyspie. Podczas akcji ratunkowej odkrywają oni ponadto spisek, który mógłby zagrozić całej planecie.

Cały film „Jurassic World: Upadłe Królestwo” zbudowany jest na zabawnych dialogach, momentach grozy i świetnej scenografii. Obraz może być doskonałym wyborem na rodzinny wypad do kina. Film wyświetlany jest bowiem zarówno z napisami, jak i z dubbingiem. „Jurassic World: Upadłe Królestwo” przeznaczony jest dla widzów od 12. roku życia.

Jurassic World: Upadłe Królestwo – ciekawostki

  • zdjęcia do filmu „Jurassic World: Upadłe Królestwo” kręcono w Anglii (Londyn, Iver Heath, Fornborugh, Langley), Szkocji (Arrochar), a także w Stanach Zjednoczonych, w hawajskim rezerwacie przyrody Kualoa Ranch,
  • film kręcono około pół roku, od 27 lutego 2017 do 8 lipca 2018 roku.

Zobacz też inne najlepsze filmy przygodowe 2018.

Jurassic World: Upadłe królestwo
Tytuł oryginalny

Jurassic World: Fallen Kingdom

Gatunek

przygodowy, Sci-Fi

Kraj produkcji

USA, Hiszpania

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

21.05.2018

Data polskiej premiery

08.06.2018

Czas trwania

128 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

4
2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7xjicn
d7xjicn
d7xjicn