Trwa ładowanie...
d1qshrc
Aktualności

Karolina Gorczyca w filmie "Agnieszka" - światowa premiera niemieckiego filmu na WFF

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Karolina Gorczyca w filmie "Agnieszka" - światowa premiera niemieckiego filmu na WFF
(Studio Munka-SFP)
d1qshrc

Podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego światową premierę będzie miała „Agnieszka” Tomasza Emila Rudzika - niemiecka produkcja zrealizowana częściowo w Polsce (Górny Śląsk) z Karoliną Gorczycą w roli tytułowej. Firma Film Art Production była producentem wykonawczym na terenie Polski (zdjęcia marzec-kwiecień 2013 r.).

Rudzik pokazuje niebezpieczny balans na granicy dwóch światów, w których przenikają się te same ludzkie samotności. Świat przemocy, brutalnego wykorzystania człowieka przez człowieka, krzywdy zadanej i pomszczonej przenika świat uczuć naiwnych, prostych i czystych. W tej plątaninie doznań Agnieszka próbuje wytyczać własne ścieżki. W roli głównej zaskakująca Karolina Gorczyca. Madame zagrała Hildegard Schmahl, ikona teatrów Kammerspiele w Monachium i Thalia w Hamburgu. W rolę Manuela wcielił się nastoletni aktor Lorenzo Nedis Walcher.

„Agnieszka” jest drugim pełnometrażowym filmem Tomasza Emila Rudzika (scenariusz i reżyseria). Scenariusz jest oparty na prawdziwej historii.

W filmie zobaczymy też: Wojciecha Zielińskiego, Rafała Garneckiego, Edwarda Kalisza, Mirosława Kotowicza. Charakteryzację Karoliny opracowała i podczas zdjęć w Polsce zrealizowała tegoroczna laureatka nagrody Festiwalu Filmowego w Gdyni za charakteryzację do filmu „Bogowie”, Aneta Brzozowska.

Na pokazy „Agnieszki” zapraszamy 16 i 17 października w ramach sekcji konkurs 1-2 Warsaw Screenings do Multikina Złotych Tarasów.

d1qshrc

Podziel się opinią

Share

d1qshrc

d1qshrc