Trwa ładowanie...

Karolina Gruszka i Piotr Głowacki w polsko-amerykańskiej produkcji

Karolina Gruszka i Piotr Głowacki w polsko-amerykańskiej produkcjiŹródło: Facebook
d2y2iyt
d2y2iyt

W Łodzi trwają zdjęcia do fabularyzowanego dokumentu "Who WIll Write Our History" ("Kto napisze naszą historię"), polsko-amerykańskiej koprodukcji z udziałem Piotra Głowackiego, Karoliny Gruszki i Wojciecha Zielińskiego.

Film opowie o ludziach zaangażowanych w powstanie tzw. Archiwum Ringelbluma, które obecnie znajduje się na liście Pamięci Świata i którego odnalezione części stanowią bezcenne źródło badań na temat Holocaustu. Archiwum powstało z inicjatywy i dzięki odwadze grupy intelektualistów pod wodzą doktora Emanuela Ringelbluma (zagra go Piotr Głowacki). Zgromadziło tysiące świadectw dokumentujących losy Żydów w czasie okupacji niemieckiej.

Film reżyseruje Roberta Grossman. Jako producentka wspiera ją Nancy Spielberg, młodsza siostra Stevena Spielberga. To już kolejna współpraca autorek. Karolina Gruszka zagra żonę Emanuela Ringelbluma - Judytę, a Wojciech Zieliński - Abrahama Lewina, który pisał pamiętnik opisujący życie warszawskiego getta.

d2y2iyt

Łódzka Komisja Filmowa (Łódź Film Commission), jeden z polskich partnerów zaangażowanych w realizację, przedstawił internautom szereg filmików z planu, w tym wywiad z autorkami. W rozmowie z dziennikarzami zarówno Roberta Grossman, jak i Nancy Spielberg chwalą współpracę z polską ekipą. Nancy Spielberg podkreśla dodatkowo, jak bardzo poruszyła ją historia powstania Archiwum Ringelbluma. Wywiad, jak i ujęcia przedstawiające realizację pojedynczych scen obejrzeć można pod tym adresem.

Z kolei pod tutaj zobaczyć można pierwsze fotosy z produkcji, m.in.. z rudowłosą Karoliną Gruszką.

Premiera "Who WIll Write Our History" powinna odbyć się w roku 2017.

d2y2iyt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2y2iyt