Trwa ładowanie...
d1a8qsr

Kevin Hart zrezygnował z prowadzenia Oscarów. Miał przeprosić urażonych gejów

Akademia Filmowa postawiła mu ultimatum: albo przeprosi za wpisy sprzed lat, albo znajdą sobie innego prowadzącego. Komik nie zamierzał po raz kolejny wracać do sprawy i zrezygnował.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kevin Hart
Kevin Hart (Getty Images)
d1a8qsr

Kevin Hart zamieścił na Twitterze oficjalne oświadczenie, w którym poinformował o rezygnacji z poprowadzenia gali rozdania Oscarów w 2019 r.

- To dlatego, że nie chcę nikogo rozpraszać w nocy, która powinna być świętowana przez wielu niesamowicie utalentowanych artystów. Szczerze przepraszam społeczność LGBTQ za moje nieczułe słowa z przeszłości – napisał Hart, odnosząc się do zarzutów homofobii.

Wybór Harta na prowadzącego oscarowej gali wywołał oburzenie i zaczęto wyciągać jego wypowiedzi sprzed lat. Jedna z nich dotyczy tego, co w 2010 r. mówił o strachu przed byciem ojcem homoseksualisty:

d1a8qsr

- Jednym z moich największych lęków jest to, że mój syn dorośnie i zostanie gejem. To jest lęk. Miejcie na uwadze, że nie jestem homofobem… Bądźcie szczęśliwi. Róbcie, co chcecie. Ale ja jako heteroseksualny mężczyzna, jeżeli będę mógł uchronić syna przed byciem gejem, zrobię to.

W 2011 r. napisał na Twitterze, że jeśli jego syn zacząłby się bawić lalkami siostry, rozbiłby mu zabawkę na głowie i powiedział: "Przestań, to gejowskie".

Kilka godzin przed powiadomieniem o swojej rezygnacji i przeproszeniem urażonych środowisk, Hart powiedział na Instagramie, że miał telefon od Akademii Filmowej i postawiono mu ultimatum. Komik przypomniał, że już wielokrotnie odnosił się do tej sprawy sprzed lat i dał do zrozumienia, że nie zgodzi się na warunki Akademii. Co prawda w swoim najnowszym oświadczeniu przeprosił środowiska LGBTQ, ale nie po to, by zachować prestiżową posadę.

d1a8qsr

Obejrzyj: Doda spędzi Sylwestra w Dubaju. Będzie kręcić film

d1a8qsr

Podziel się opinią

Share

d1a8qsr

d1a8qsr