Trwa ładowanie...

Kevin Spacey nie otrzyma nagrody. Wszystko przez zarzuty o molestowanie

Gwiazda serialu "House of Cards" Kevin Spacey nie otrzyma nagrody w czasie listopadowej gali Emmy. O decyzji poinformowali przedstawiciele Międzynarodowej Akademii Sztuki i Wiedzy Telewizyjnej. Aktor miał otrzymać honorową Międzynarodową Nagrodę Emmy - Nagrodę założycieli.

Share
Kevin Spacey nie otrzyma nagrody. Wszystko przez zarzuty o molestowanie
Źródło: Getty Images
d2ndutk

Oświadczenie zostało wydane w odpowiedzi na oskarżenie gwiazora. "The International Academy of Television Arts & Sciences ogłasza, że w świetle ostatnich wydarzeń nie uhonoruje Kevina Spacey'ego Nagrodą założycieli" - oznajmiła organizacja.

Afera związana z molestowaniem seksualnym w środowisku hollywoodzkich gwiazdorów zatacza coraz szersze kręgi. Tym razem media obiegła informacja o napastowaniu aktora i działacza LGBT Anthony'ego Rappa przez Kevina Spaceya. W niedzielę Rapp oskarżył Kevina Spacey o molestowanie seksualne. Pokrzywdzowny opowiedział o zdarzeniu w czasie wywiadu. Sytuacja miała miejsce 1986 r. a aktor stwierdził, że Spacey "próbował go uwieść". Rapp miał wtedy zaledwie 14 lat i był na początku kariery.

d2ndutk

Na twitterowym koncie aktora pojawił się krótki list, w którym główny zainteresowany przyznaje, że nie pamięta sytuacji, do jakiej doszło przed ponad 30 laty. Spacey nie wypiera się jednak zarzucanych mu czynów i przeprasza za nie, tłumacząc się, że były one efektem działania wypitego alkoholu.

- Mam dużo szacunku dla Anthony'ego Rappa jako aktora. Jego historia mnie przeraziła. Szczerze, nie pamiętam sytuacji sprzed 30 lat. Ale wierzę, że mogło do tego dojść. Szczerze przepraszam za swoje głęboko nieodpowiednie zachowanie po spożytym alkoholu.

W tym samym oświadczeniu Spacey uciął też wszelkie spekulacje co do swojej orientacji seksualnej. Od lat bowiem w kuluarach mówiło się, że aktor może być gejem. Gwiazdor, który dotąd bardzo skrzętnie ukrywał przed mediami szczegóły swojego życia prywatnego, postanowił dokonać coming outu:

d2ndutk

- Byłem w związkach zarówno z kobietami, jak i mężczyznami. Kochałem się i spotykałem z wieloma mężczyznami, a teraz zdecydowałem się żyć jako gej.

"Wszystkie pieniądze świata" - polski zwiastun:

d2ndutk

Podziel się opinią

Share
d2ndutk
d2ndutk